Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Siatkarki Dialogu Gwardii Wrocław zaczynają sezon

Siatkarki Dialogu Gwardii Wrocław zaczynają sezon

- Naszym celem jest awans do pierwszej ósemki, a później zobaczymy -deklaruje trener siatkarek Dialogu Gwardii Rafał Błaszczyk. W tym roku wrocławiankom bardzo trudno będzie osiągnąć ten cel, w LSK nie ma bowiem słabeuszy.

Dialog Gwardia może zapomnieć w tym roku o medalowych pozycjach. Te zarezerwowane są dla „wielkiej piątki”: LSK – Muszynianki Muszyna, Winiar Kalisz, BKS-u Bielsko-Biała, Nafty Piła i Centrostalu Bydgoszcz. Każdy z tych zespołów może sięgnąć po złoto i z każdym z nich Gwardii niezwykle ciężko będzie o punkty. Bielsko pozyskało cennego sponsora – spółkę Aluprof wchodzącą w skład grupy Kęty, w efekcie ma jeden z najwyższych budżetów w lidze, 3,5 miliona złotych. Nawet odejście Agaty Mróz do hiszpańskiej Gruppo 2002 Murcia nie powinno osłabić BKS-u. Klub znalazł bowiem wartościową następczynię, turecką środkową Fatmę Sipahioglu, poleconą przez Andrzeja Niemczyka.

W Muszynie, która broni tytułu, wystawiać będzie najlepsza polską rozgrywająca Izabela Bełcik, pozyskana z Nafty Piła. Klub wzmocnił się również reprezentantką Francji… Anną Rybaczewską, córką złotego medalisty z Montrealu z 1976 roku. Strata Joanny Mirek i Mileny Rosner (zagrają za granicą) może więc okazać się niezbyt odczuwalna. Nafta Piła również jest silna, a ciekawostką jest pozyskanie pierwszej w historii polskiej ligi Brazylijki Micheli Teixeiry. Stawką mocnych uzupełnią Centrostal i Winiary, gdzie błyszczeć powinna wychowanka Polonii Świdnica i eksgwardzistka Anna Barańska. – W finale ligi spotkają się Winiary i Bielsko, to są moi faworyci – prognozuje Błaszczyk. – Muszę jednak przyznać, że Bydgoszcz również zgłasza duże aspiracje. Ale wszystko zweryfikuje dopiero parkiet.Gwardię bardziej obchodzić będą jednak dolne rejony tabeli. Tam również nie ma słabeuszy. AZS Białystok, który odkupił miejsce w LSK od Dalinu Myślenice, nie powinien rażąco odstawać od reszty zespołów. W Gdańska miejscowa Gedania może pochwalić się niezłym budżetem i doświadczoną Małgorzatą Niemczyk-Wolską, która z pewnością okaże się wartościowym wzmocnieniem

W Gwardii liderką będzie Katarzyna Mroczkowska, a ważne role powinny odgrywać w zespole Błaszczyka Słowaczka Daniela Rojkova, Bogumiła Barańska i podstawową atakująca Paulina Gomułka. – Naszym celem jest awans do pierwszej ósemki, a później zobaczymy – deklaruje Błaszczyk. – Wiem, że w składzie mam młode i niedoświadczone zawodniczki, ale wiem też, że wszystko możemy nadrobić niesamowitą walką na parkiecie. Z walki nikt na nie zwolni i to może być nasz atut.

Problemem jest obsada pozycji rozgrywającej. Przerwa w grze Małgorzaty Kupisz sprawia, że ciężar wystawiania będzie spoczywał na młodych siatkarkach – Marcie Haładyn i Annie Wiśniewskiej. Kontuzja Agnieszki Jagiełło zmusiła również Błaszczyka do poszukiwań nowej libero – na razie z konieczności jest nią niespełna 17-letnia Aleksandra Krzos. Trener gwardzistek liczy jednak na szybki powrót Jagiełło do zespołu. – Agnieszka do końca roku na pewno nie zagra – przyznaje Błaszczyk. – Nie ukrywam, że liczę na jej szybki powrót, podobnie jak na jeszcze jedno wzmocnienie składu. Ostatnio myśleliśmy o sprowadzeniu na środek Bułgarki, poleconej nam przez jednego z menedżerów, ale po obejrzeniu kilku kaset z jej występami zrezygnowałem z jej zatrudnienia. Poszukiwania jednak trwają, najbardziej interesuje mnie zawodniczka na środek siatki, bo tu mamy największe luki.

W sobotę Dialog Gwardia zainauguruje rozgrywki w LSK wyjazdowym meczem w Bielsku. Warto zaznaczyć, że w tym sezonie mecze LSK kibice będą mogli obejrzeć w kanałach TVP3 i TVP Sport. 22 grudnia TVP przeprowadzi transmisję z meczu Dialogu Gwardii z KPSK Stal Mielec (godz. 17).

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Więcej artykułów z dnia :
2006-12-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved