Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Osiem godzin do meczu, czyli medal na wyciągnięcie ręki

Osiem godzin do meczu, czyli medal na wyciągnięcie ręki

Jeszcze kilka dni temu notowania Polaków na MŚ nie były wysokie. Za każdą złotówkę postawioną na złoty medal dla Polski płacono 10 PLN! Dziś, po efektownym pokonaniu ekip Rosji i Serbii, jesteśmy poważnymi kandydatami do złota.

Polscy siatkarze w 1974 roku zdobyli tytuł mistrzów świata, a dwa lata później byli mistrzami olimpijskimi. Od tego czasu nie odnieśli żadnego prestiżowego sukcesu. W weekend nasza reprezentacja znów zagra o medale na najważniejszej międzynarodowej imprezie. Jeśli w sobotę rano podopieczni Raula Lozano pokonają Bułgarów (bezpośrednia relacja w Polsacie o godz. 7:00) staną do walki o mistrzostwo świata ze zwycięzcą drugiego meczu półfinałowego Brazylia- Serbia. Finał zaplanowano w niedzielę o godz. 11:30, a mecz o 3. miejsce o godz. 6:30.

Jeśli Polacy będą grać tak dobrze jak przeciwko nam, mogą zostać mistrzami świata – uważa gwiazda reprezentacji Serbii, Ivan Miljković. Reprezentacja Polski gra na japońskich mistrzostwach rewelacyjnie. Ma już na koncie dziewięć zwycięstw i tylko w jednym meczu z Rosją oddała dwa sety. Kibice w naszym kraju, nie mieli by nic przeciwko temu, aby wspaniała passa trwała do końca weekendu.Nasze dotychczasowe zwycięstwa nie są już ważne. W sobotę zaczynamy mundial od nowa – przekonuje trener Polaków Raul Lozano. W polskiej ekipie panują jednak bardzo bojowe nastroje. Siatkarze, podbudowani ostatnimi zwycięstwami, czują się mocni jak nigdy wcześniej. – To nasz turniej życia, nie po to harowaliśmy na zgrupowaniach, nie po to wygraliśmy 9 spotkań, by teraz nie podjąć walki. Bułgarze zwykle bardzo mocno rozpoczynają turnieje, a końcówki mają gorsze. Tak było w tegorocznych finałach Ligi Światowej, gdy dwa ostatnie mecze przegrali gładko po 3:0. Wierze, że w sobotę będzie podobnie – mówi Sebastian Świderski. Lider polskiego zespołu w meczach z Rosją i Serbią nie zachwycił, ale trener Lozano jest spokojny o jego formę i uważa, że w meczu z Bułgarią znów będzie pierwszoplanową postacią.

Na drobne dolegliwości w polskiej ekipie uskarżają się Piotr Gacek i Daniel Pliński, ale obaj podkreślają, że w meczach o medale zapomną o bólu i kontuzjach, i dadzą z siebie wszystko.

Trener Raul Lozano doprowadził już Polaków do półfinału MŚ, ale kibice siatkówki czekają na medal – najlepiej złoty…

Autor tekstu: W. Taczalski (Kurier Szczeciński)

źródło: Kurier Szczeciński

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata, reprezentacja Polski mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2006-12-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved