Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > LSK: Mieleckiej Stali „widok na Kalisz”

LSK: Mieleckiej Stali „widok na Kalisz”

Meczem wyjazdowym z Winiarami, w sobotę, KPSK Stal Mielec inauguruje ligowy sezon 2006/07. Faworytkami są kaliszanki, ale mielczanki łatwo w grodzie nad Prosną nie odpuszczą.

Siatkarscy kibice w całej Polsce nie tylko żyją wydarzeniami rozgrywającymi się na parkietach w dalekiej Japonii, gdzie o medale walczą biało-czerwoni, ale także odliczają godziny dzielące ich od inauguracji ligowego sezonu 2006/2007w LSK. A ten pełną parą ruszy już w sobotę. Na dzień dobry, w sobotę, w pierwszej kolejce zagrają ze sobą: Winiary Kalisz ze Stalą Mielec, AZS AWF Poznań z Naftą-Gaz Piła, AZS Białystok z Centrostalem Bydgoszcz i BKS Aluprof Bielsko-Biała z Gwardią Wrocław. Pierwszą kolejkę zakończy niedzielne spotkanie w Gdańsku, gdzie beniaminek LSK, miejscowa Gedania, podejmować będzie broniącą w sezonie 2006/2007 mistrzowskiego tytułu Muszyniankę.

Podopieczne trenera Jacka Wiśniewskiego w piątek udadzą się do Kalisza, gdzie w sobotę skonfrontują swoje siły z miejscowymi Winiarami. Faworyta tej konfrontacji nie trudno wskazać. Winiary, choć w przerwie pomiędzy sezonami zaszły w nim spore zmiany, są nadal mocnym i wartościowym zespołem. – Nie ma co ukrywać, że w Kaliszu będzie ciężko – mówi szczerze i otwarcie trener Wiśniewski. – Najważniejsze abyśmy tego spotkania nie przegrali jeszcze przed jego rozpoczęciem. Z drugiej jednak strony w Kaliszu zawsze dobrze nam się grało i myślę, że tak będzie i tym razem. Mój zespół choć w Kaliszu wystąpi w okrojonym składzie na pewno nie odpuści Winiarom – zapewnia Wiśniewski.W ekipie znad Wisłoki w Kaliszu na pewno nie wystąpią leczące kontuzje Magdalena Kobiela i Marta Wrzesińska. – Jeżeli bym powiedział, że nie mamy żadnych problemów kadrowych, skłamałbym – mówi szkoleniowiec mielczanek. – Brak Magdy Kobieli i Marty Wrzesińskiej na pewno będzie widoczny w tym spotkaniu. Trener miejscowych, Igor Prielożny, nie ma takich zmartwień jak trener Wiśniewski. Co prawda Winiary pod względem kadrowym nie są już tą drużyną co w ubiegłym sezonie, ale przed takimi siatkarkami jak: Anna Barańska, Eleonora Dziękiewicz, Anna Woźniakowska, Olga Owczynnikowa, Magdalena Godos, czy Izabela Żebrowska – trzeba i powinno się czuć respekt. Mielczanki na pewno go czują. Na pewno czują, ale znając charakter mieleckiego teamu, ten mimo przeciwności losu, łatwo swej skóry paniom z Kalisza nie sprzeda.

źródło: Super Nowości

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Więcej artykułów z dnia :
2006-12-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved