Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Gdyby tak mieć zawodniczkę z klasą Konstantinova…

Gdyby tak mieć zawodniczkę z klasą Konstantinova…

- Chyba naprawdę wygrać wyżej już nie można było - mówił trener Winiar Kalisz, Igor Prielożny, po wygranym 3:0 meczu z Mladostą Zagrzeb, w pierwszej kolejce grupy D LM.

Kaliszanki wykonały pierwszy, udany krok w kierunku awansu do fazy play-off.

Igor Prielożny oglądał dzień wcześniej spotkanie Spar Marichal Teneryfa – Foppapedretti Bergamo (2:3). – Sposób w jaki Włoszki wygrały czwartego i piątego seta świadczy o wielkiej potędze tego zespołu – powiedział kaliski szkoleniowiec. – Ale załamywać rąk przed meczem z tym zespołem nie mamy zamiaru. Jak zagramy tyle co potrafimy, to może być całkiem ciekawe spotkanie.W grudniu dojdzie do dwóch spotkań ze Spar Tenerife Marichal. Przed rokiem kaliszanki wygrały na Teneryfie. – Tych zespołów nie ma co porównywać – powiedział trener Winiar. – Są teraz zupełnie inne. Zaczynamy jakby od zera. Igor Prielożny bardzo pochwalił Milenę Rosner za przyjęcie. – Pewnie po to została zakupiona – powiedział. – Mają znakomitą zawodniczkę po przekątnej więc głównym zadaniem reprezentantki Polski będzie przyjęcie. Na pewno Milena swoje w tym temacie zrobiła.

Mecz z Mladostą odbył się w nowej hali. – Na pewno jest to najlepszy obiekt w LSK – uważa Igor Prielożny. – Kibice nie siedzą daleko na trybunach. Choć duży sprawia wrażenie kameralnego. Co najważniejsze, jest przeznaczony przede wszystkim dla siatkówki.

W sobotę i niedzielę rozpoczną się rozgrywki Ligi Siatkówki Kobiet. – Zapowiadają się na pewno ciekawiej niż przed rokiem – uważa kaliski szkoleniowiec. – Bardzo dobre zakupy zrobiło Bielsko. W miarę stabilny skład zachowała Bydgoszcz. To moim zdaniem będą najsilniejsze zespoły. Nie znam beniaminków. Nie wiem co może zaprezentować Białystok. W końcu kupili Martę Plutę i Sylwię Pycię, więc czołowe zawodniczki na swoich pozycjach. Z zagranicznych siatkarek widziałem kilka o niezłych umiejętnościach, ale zawodniczki o klasie… Konstantinova jeszcze nie mamy.

źródło: lsk.net.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Więcej artykułów z dnia :
2006-12-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved