Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Do Gdańska przyjeżdżają mistrzynie Polski

Do Gdańska przyjeżdżają mistrzynie Polski

Inauguracja nowego sezonu ligowego w ekstraklasie kobiet zapowiada się w Gdańsku bardzo atrakcyjnie. Energa Gedania - w niedzielę o godz. 14:30 - zagra u siebie z mistrzyniami Polski.

Muszynianka-Fakro, to nie tylko mistrzynie kraju, ale także uczestniczki Ligi Mistrzów. Na co stać gdańskiego beniaminka? To pytanie zadaje sobie pewnie wielu kibiców. Trudno na nie odpowiedzieć nawet trenerowi Gedanii Leszkowi Milewskiemu. Dlaczego?

Przygotowania do nowego sezonu trwały wprawdzie ponad trzy miesiące, ale ani raz w tym czasie nie zagraliśmy taką „szóstką”, która najprawdopodobniej rozpocznie niedzielny mecz – powiedział trener Milewski. – Z różnych przyczyn tak się właśnie ułożyło i nie ma co z tego powodu ubolewać. Wyjdziemy na parkiet, aby pokazać dobrą siatkówkę i powalczyć, chociaż w potyczce beniaminka z mistrzem faworytem raczej nie jesteśmy – ocenił szkoleniowiec Gedanii.Kiedy Muszynianka w poprzednim sezonie wygrywała rozgrywki ligowe w jej składzie były Milena Rosner (niegdyś Gedania) i Joanna Mirek. Teraz obie panie wybrały zagraniczny wariant kariery. Ale gdańskiego akcentu i tak w Muszyniance nie brakuje. Z tą bowiem drużyną związała się w tym sezonie reprezentacyjna rozgrywająca Izabela Bełcik, która przez wiele sezonów grała w Gedanii. Jedną z najlepiej atakujących jest w Muszyniance Anna Rybaczewska. Mistrzynie Polski w miniony wtorek zagrały po raz pierwszy w Lidze Mistrzyń. Na wyjeździe uległy znanej francuskiej drużynie RC Cannes 1:3 (16:25, 25:23, 19:25, 23:25) prezentując bardzo nierówną formę.

źródło: Dziennik Bałtycki, naszemiasto.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Więcej artykułów z dnia :
2006-12-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved