Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > „Czarne chmury” nad głową Gianpaolo Montali?

„Czarne chmury” nad głową Gianpaolo Montali?

Zgodnie z opiniami prezentowanymi przez włoskie (m.in. volleyball.it) i brazylijskie (m.in. planetavolei.com.br) strony internetowe, niepowodzenie męskiej reprezentacji Włoch podczas japońskich MŚ, może sprowadzić „czarne chmury” nad głowę selekcjonera reprezentacji – Gianpaolo Montali...

Prezydent Włoskiej Federacji Siatkówki – Carlo Magri, kontaktował się ostatnio telefonicznie ze słynnym Renanem Dal Zotto – obecnym trenerem mistrza Superligi brazylijskiej w sezonie 2005/06 – Cimed Florianópolis. „Wtajemniczeni” twierdzą, że tematem rozmowy było objęcie przez Renana funkcji selekcjonera reprezentacji Italii, po zakończeniu japońskich MŚ.

„Coś jest na rzeczy”, bo rozmowa między dwoma siatkarskimi osobistościami rzeczywiście doszła do skutku. Tajemnicą poliszynela jest natomiast, że w męskiej reprezentacji Włoch, podobnie jak w żeńskiej, w okresie poprzedzającym Mundial, nie działo się najlepiej, a bywało, że na linii trener-zawodnicy, sypały się iskry.Jeżeli Magri myśli o „świeżej krwi” w sztabie szkoleniowym męskiej reprezentacji Włoch, to fakt, że mógłby o tym rozmawiać właśnie z Renanem, nie powinien nikogo dziwić. Obaj panowie znają się już prawie 20 lat, od czasu, gdy Renan, jako super-gwiazda, występował we włoskich klubach Maxicono Parma (1988-1992) i Messaggero Rawenna (1992/93).

Renan z pieczołowitością przygotowywał od dłuższego czasu drużynę Cimed do obrony mistrzostwa Superligi brazylijskiej. Tego, że mógłby zrezygnować teraz z jej prowadzenia, nikt w Brazylii nie bierze poważnie pod uwagę. Pojawiły się natomiast głosy, że możliwym do zaakceptowania rozwiązaniem, mogłoby być nadzorowanie przez Renana pracy trenerskiej w Cimed ze stanowiska drugiego trenera, a jednoczesne prowadzenie kadry Włoch.

Niedługo powinny rozwiać się wszelkie wątpliwości, jakie narosły w związku z tajemniczą rozmową Renana i Magri.

Renan Dal Zotto w kilku zdaniach

Renan Dal Zotto urodził się 10.07.1960 roku. W Brazylii był m. in. zawodnikiem słynnego Bradesco Sao Paulo. Występował w reprezentacji Brazylii, w pierwszym okresie jej świetności, gdy wspaniały team, z takimi (poza Renanem) asami, jak: Bernard Rajzman, Jose Montanaro, William Carvalho, zdobywał srebro olimpijskie w Los Angeles. Jako sławny siatkarz, w 1988 roku zaczął przygodę w klubach włoskich. Z Maxicono Parma (1988-1992) i Messaggero Rawenna (1992/93), zdobył około 10 różnych trofeów, zarówno krajowych (Mistrzostwo Włoch w 1992 roku z Maxicono, dwukrotnie Puchar Włoch – 1990, 1992), jak i na arenie europejskiej (zwycięstwo w Lidze Mistrzów w 1993 roku, Puchar CEV w 1992 roku, trzykrotnie Superpuchar Europy – 1989, 1990, 1992).

W Brazylii uznawany jest przez wielu za najlepszego, a powszechnie – za jednego z 2-3 najlepszych siatkarzy brazylijskich w historii. W opinii fachowców, mimo że może pochwalić się już znacznymi osiągnięciami trenerskimi – między innymi Mistrzostwo Superligi z Cimed Florianópolis (2005/06), to na tym polu trudno może mu przyjść osiągnięcie takiej pozycji, jaką zdobył jako zawodnik.

źródło: inf. własna, planetavolei.com.br, volleyball.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne

Więcej artykułów z dnia :
2006-12-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved