Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Asia Kaczor punktuje… „Kobiety Trojańskie” wygrywają

Asia Kaczor punktuje… „Kobiety Trojańskie” wygrywają

Świetnie zaczęły fazę regionalną rozgrywek ligi NCAA, siatkarki USC Women of Troy. Wczoraj, przy dużym udziale Asi Kaczor, drużyna USC wygrała 3:0 mecz pierwszej rundy z Ole Miss Rebels. Dzisiaj USC gra finał z BYU Cougars.

We wczorajszym meczu, na własnym parkiecie w Galen Center, błyszczała ponownie Asia Kaczor, która Dla USC zdobyła 15 punktów. Dorobek zespołu powiększyła o dalszych 14 „oczek” Diane Copenhagen. Bardzo dobrze spisała się także libero USC – Debora Seilhamer, która do swojego imponującego, ponad dwutysięcznego rekordu obron w karierze, dołożyła jeszcze 23 obrony. Teraz ma ich na koncie 2032, i znajduje się już na 2. miejscu w historii Pacific Conference (PAC-10), tylko o 6 obron za plecami Candace Lee z drużyny Washington. Dla siatkarek Ole Miss Rebels, startujących po raz pierwszy w historii ligi NCAA, w fazie rozgrywek regionalnych, mecz miał wyjątkowe znaczenie. Jednak do pokonania takich rywali jak USC, brakuje drużynie jeszcze trochę umiejętności. Najlepiej Dla Ole Miss punktowała Jaclyn Toohey (14 pkt). Po tym meczu, „Kobiety Trojańskie” mają rekord w rankingu NCAA wynoszący 26-4.

USC Women of Troy – Ole Miss Rebels 3:0 (30:17, 30:24, 30:23)W drugim, rozegranym także wczoraj, meczu eliminacyjnym, BYU Cougars pokonały 3:2 US Santa Barbara, mimo że przegrywały już w setach 0:2. Stare powiedzenie „Kto nie wygrywa 3:0…” jak widać, jest ciągle aktualne.

BYU Cougars – US Santa Barbara 3:2

Dzisiaj rozegrany zostanie finałowy pojedynek, pomiędzy USC i BYU. Zwycięzca tego meczu awansuje do finałowej rozgrywki w umownym „Honolulu Region”.

źródło: inf. własna, usctrojans.cstv.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne, siatkówka akademicka

Więcej artykułów z dnia :
2006-12-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved