Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Stephane Antiga: Brazylia to wyższy poziom

Stephane Antiga: Brazylia to wyższy poziom

Po zakończeniu rozgrywek grupowych w Sendai i Hiroszimie, po sześć czołowych drużyn z obydwu grup udało się do Tokio, zagrać ostatnie mecze mistrzostw świata. Pierwsza czwórka powalczy o medale a reszta o ustalenie miejsc 5-8 i 9-12.

Francuzi przyjeżdżają do Tokio w nie najlepszych humorach, wszystko mogło wyglądać przecież inaczej i to oni mieli szansę walki o medale. Ich ostatnie zwycięstwo nad Włochami było już zbyt późne, aby wejść do strefy medalowej. Niemcy znaleźli się w Tokio po kilku naprawdę świetnych spotkaniach, jednak cztery porażki w Hiroszimie pokazały Francuzom, że mają czego żałować.

Mecz przeciwko Niemcom był naszym najgorszym spotkaniem tutaj – mówi Stephane Antiga. – Nie zagraliśmy wtedy naszej najlepszej gry, mieliśmy ogromne problemy w ataku i przyjęciu. Koncentrujemy się już jednak na następnym meczu. Przed MŚ chcieliśmy zająć jedno z trzech pierwszych miejsc, jesteśmy bardzo zawiedzeni, ale teraz walczymy o piąte miejsce.Antiga przyznał, że nie oglądał spotkania Bułgaria-Brazylia. – Myślę, że Bazylia gra bardzo dobrze i jest najlepszym zespołem tutaj. Włosi, Bułgarzy, Francuzi czy Serbowie są na podobnym poziomie, ale Brazylijczycy są na wyższym.

źródło: fivb.org, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Więcej artykułów z dnia :
2006-11-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved