Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Skandal organizacyjny na mistrzostwach świata

Skandal organizacyjny na mistrzostwach świata

Reprezentanci Polski, w czwartek, o godz. 11:30 czasu lokalnego, przyjechali do Tokio i chcieli zameldować się w hotelu. Ale okazało się, że do pokojów mogli wejść dopiero o godz. 15:00, bo o tej godzinie zaczyna się w Japonii doba hotelowa.

Nikogo tu nie obchodzi, że my nie jesteśmy na wakacjach, tylko na mistrzostwach świata – relacjonował bardzo wzburzony menedżer „biało-czerwonych” Witold Roman.

W piątek wszyscy kierownicy ekip składają oficjalny protest. Najpierw Japończycy kazali nam wynosić się jak najwcześniej z hotelu w Sendai, a później już w Tokio okazało się, że nie możemy zająć pokojów w hotelu, bo są jeszcze niegotowe – irytował się II trener naszej drużyny Alojzy Świderek. – Przez trzy godziny koczowaliśmy na podłodze. Razem z nami wszystkie inne ekipy. Tylko Japończycy jakoś dziwnie się gdzieś zapodziali – dodaje szkoleniowiec.Polacy i tak mieli więcej szczęścia niż Włosi. Z Sendai do Tokio jechali superszybkim pociągiem shinkansen. Połączenie było na tyle dogodne, że mogli wstać po ósmej. Włosi lecieli z Hiroszimy samolotem. Pobudkę mieli o piątej rano. – Przez ten bałagan straciliśmy trening w hali. Na szczęście główna część zajęć miała się odbyć w siłowni, a tę udało nam się znaleźć – opowiada Świderek.

Asystenta Lozano zapytano o niepokojące informacje dotyczące stanu zdrowia naszego libero Piotra Gacka. – Nie ma o co się bać. Media niepotrzebnie rozdmuchują sprawę. Boli go ścięgno Achillesa, ale grać może. Praktycznie każdy zawodnik ma jakieś tam dolegliwości. Za nami jednak dziewięć meczów. Zapewniam, że jesteśmy jedną z lepiej wyglądających drużyn. Wystarczyło popatrzeć na Serbów podczas środowego meczu. Po pierwszym secie oddychali rękawami – komentuje Świderek.

W piątek siatkarze mają w planie jeden trening. Po obiedzie i kolacji będą rozpracowywać rywali.

źródło: Życie Warszawy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata, reprezentacja Polski mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2006-11-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved