Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Siatkarze Jastrzębia ostrzegają przed Konstantinowem

Siatkarze Jastrzębia ostrzegają przed Konstantinowem

- Nasi koledzy bardzo dobrze wiedzą, w jaki sposób lubi atakować Plamen, i na pewno tak dołożą ręce, aby mu to utrudnić - podkreśla Paweł Rusek, libero drużyny Jastrzębskiego Węgla.

Polscy siatkarze przygotowują się do meczu z Bułgarią, którego stawką jest awans do finału mistrzostw świata. Po przeciwnych stronach siatki staną dobrzy znajomi – na zawodników Jastrzębskiego Węgla czeka bowiem Plamen Konstantinow, który w poprzednim sezonie pomógł im wywalczyć wicemistrzostwo Polski. Dziś Bułgar jest już zawodnikiem rosyjskiego Gazpromu Surgut.

Rusek ceni Konstantinowa nie tylko za skuteczną grę w ataku, ale przede wszystkim za perfekcyjne przyjęcie. – Gdy grał w Polsce, był jednym z najlepszych przyjmujących naszej ligi. Myślę, że podczas zagrywki lepiej go omijać – dodaje.Rusek już w lipcu w wywiadzie dla portalu „Strefa Siatkówki” przewidział, że nasz zespół wejdzie do finałowej czwórki. Jaki wynik typuje teraz? – Myślę, że wygramy 3:2 (w tle słychać donośne ha, ha, ha…). To się śmieje Nikolaj Iwanow, rozgrywający Jastrzębia. – On akurat jest innego zdania – mówi Rusek.

Niezależnie od wyniku spotkania wszystko wskazuje na to, że Jastrzębski Węgiel i tak będzie miał swojego reprezentanta w walce o złoto. Zdzisław Grodecki, dyrektor klubu, zdradza, że wciąż realny jest pomysł, by Konstantinow po zakończeniu sezonu w lidze rosyjskiej dołączył do „górniczej” drużyny podczas play-off.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Więcej artykułów z dnia :
2006-11-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved