Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Siatkarki AZS mają iść w górę tabeli

Siatkarki AZS mają iść w górę tabeli

Jeżeli siatkarki AZS-u Politechnika Radomska zdobędą w najbliższych trzech meczach komplet punktów, mogą liczyć nie tylko na awans o kilka „oczek”, ale i nagrody. Trener Skórnicki mówi, że doskonale dziewczyny wiedzą, o co grają.

Wzmocniony trzema nowymi zawodniczkami zespół radomskich siatkarek miał walczyć o awans. Na półmetku rundy zasadniczej, z dorobkiem 9 punktów, „akademiczki” zajmują ósmą pozycje w tabeli 3. grupy II ligi.

Przed sezonem radomianki wymieniane były w gronie faworytek do awansu. Również działacze i trenerzy jasno określali cel. Ze składu ubyła libero Anna Kiraga, ale pojawiły się trzy doświadczone siatkarki: rozgrywająca Ewa Kamińska, przyjmująca Karolina Pawłowska i atakująca Klaudia Gościcka. Sprawa awansu na zaplecze ekstraklasy wydawała się realna jak nigdy. Pierwsze spotkania zweryfikowały przedsezonowe oceny. Podopieczne Rafała Skórnickiego przegrywały mecz za meczem.Zagraliśmy przed sezonem wyjątkowo mało sparingów – tłumaczy Skórnicki. – W ubiegłym roku zanim przystąpiliśmy do rozgrywek ligowych mieliśmy na koncie 11 spotkań kontrolnych. W tym roku udało się zagrać dosłownie kilka. Brakowało nam zgrania, ale widzę postęp w każdym meczu.

Jakby chcąc nadrobić zaległości w sparingach i jak najwięcej grać, „akademiczki” rozegrały aż pięć pojedynków pięciosetowych. Cztery z nich przegrały, chociaż prowadziły 2:0. Jednak zdaniem szkoleniowca, takie sytuacje już się nie powtórzą. Zespół wie jak grać, aby wygrywać i od kilku dni wie także, o co gra.

System kar nie przyniósł efektów, w ten sposób nikogo się nie motywuje. Dziewczyny dowiedziały się, o co grają, nie tylko w sensie sportowym, ale także materialnym – mówi Skórnicki.

Zapytany o konkrety, odmówił odpowiedzi. Podobnie jak w przypadku pytania o wysokość stypendiów, które po trzech porażkach zostało obniżone i pierwotnie warunkiem przywrócenia jego pełnej wysokości miało być czwarte miejsce po pierwszej rundzie. Tymczasem radomianki zajmują ósme miejsce. Mają do rozegrania jedno zaległe spotkanie. Wygranie tego meczu może je przesunąć o dwie pozycje wyżej.

W sobotę „akademiczki” rozpoczynają rundę rewanżową. Podejmować będą Tomasovię Tomaszów Lubelski. Trener w dalszym ciągu wierzy w awans. Aby go wywalczyć, trzeba jednak najpierw zająć miejsce w pierwszej „szóstce”. To zapewni udział w play off.

Pierwszym krokiem w marszu na szczyt tabeli mają być zwycięstwa w najbliższych spotkaniach. Poprawią nie tylko pozycję w tabeli, ale także atmosferę w zespole. Trenerowi zależy również na jak najszybszym rozwiązaniu problemu drugiej rozgrywającej. Beata Dobosz zdała sprzęt i nie trenuje. Trenerzy i działacze poszukują nowej rozgrywającej, ale jak do tej pory nieskutecznie.

źródło: Echo Dnia

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2006-11-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved