Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Resovia będzie grać jak reprezentacja

Resovia będzie grać jak reprezentacja

- Trenujemy ustawienia szóstkowe. Nowości nie wprowadzamy żadnych. Będziemy grać takim systemem, jak w ubiegłym roku, którym zresztą obecnie gra cały świat - mówi o szykowaniu się Resovii do zmagań w PLS, jej trener - Jan Such.

Założenia mamy takie jak nasza reprezentacja, ale oczywiście wykonanie nie może być tak dobre jak u nich, bowiem w Japonii są najlepsi obecnie polscy siatkarze – dodaje.

Resoviacy po ciężkich przygotowaniach skupiają się teraz na treningach taktycznych. Ćwiczą rozegranie, ustawienie bloku, obrony i asekurację. Rzeszowianie wreszcie nie mogą też narzekać na zdrowie. W pełni trenują już Grzegorz Pilarz i Dusan Kubica. – Wciąż jest rywalizacja o szóstkę, największa na pozycji przyjmujących – zdradza trener Jan Such. O miejsce w składzie walczą tutaj Geir Eithun z Piotrem Łuką i Karel Kvasnićka z Wojciechem Gradowskim. – Dwa najbliższe turnieje sparingowe zadecydują o tym, kto rozpocznie sezon w wyjściowej szóstce – wyjaśnia Such.Pierwszy z tych sprawdzianów czeka resoviaków już w najbliższy weekend. Podopieczni trenera Sucha udadzą się do Radomia, gdzie zmierzą się z Jadarem, Politechniką Warszawa i Delectą Bydgoszcz. – W piątek jedziemy rano i o 16 gramy z Jadarem. Później w sobotę czekają nas dwa mecze z Politechniką i na koniec z Delectą – opowiada szkoleniowiec. – Liczymy na co najmniej dwa zwycięstwa, ale bardzo chcemy wygrać cały turniej – dodaje.

W drużynach rywali być może wystąpią nowi zawodnicy, którzy w ostatnich dniach ich wzmocnili bądź mają wzmocnić. – Zespoły ciągle szukają nowych zawodników, bo zdają sobie sprawę, że my jesteśmy od nich silniejsi. U nas skład jest zamknięty i nie ma potrzeby wydawać pieniędzy na jakieś gwiazdy – uważa trener Such. – Mam jednak nadzieję, ze rywale nie wzmocnią się aż tak bardzo, że my będziemy potrzebować też szukać nowych graczy – zakończył.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2006-11-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved