Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Przedsezonowe sprawdziany Delekty

Przedsezonowe sprawdziany Delekty

Delecta Bydgoszcz zaczyna jutro w Radomiu rywalizację w turnieju towarzyskim. Pierwszym rywalem podopiecznych Wiesława Popika będzie gospodarz imprezy - Jadar. Obie ekipy jeszcze w ubiegłym sezonie rywalizowały w I lidze.

Teraz są jednak beniaminkami Polskiej Ligi Siatkówki i już za dwa tygodnie przyjdzie im rozpocząć rywalizację z najlepszymi. Podopieczni Wiesława Popika przez ostatni tydzień przebywali na obozie w Spale. Z zespołem nie trenował chory na anginę Krzysztof Kocik. – Dopiero przed pierwszym meczem zapadnie decyzja o tym, czy wyjdzie on na parkiet – mówi Maciej Kosiak, kierownik sekcji siatkówki Delekty.

W Spale nie pojawił się australijski środkowy Andrew Grant, który wrócił już z mistrzostw świata, ale w Japonii nabawił się kontuzji palca. Jeszcze większe problemy kadrowe ma dzisiejszy rywal bydgoszczan. Jadar wystąpi nie tylko bez obcokrajowców, ale też urazy poważnie przetrzebiły polski skład.W drugim dzisiejszym meczu zagrają AZS Politechnika Warszawa z Resovią Rzeszów. Obie te ekipy jutro będą rywalami Delekty. Chemik jeszcze w sobotę wróci nad Brdę. Nie na długo jednak, bowiem w kolejny weekend bydgoszczanie wyjeżdżają do Kędzierzyna-Koźla na ostatni przed sezonem (rozpoczną go 15.12 meczem z Jastrzębskim Węglem w Łuczniczce) turniej. – Nie wiemy jeszcze dokładnie, kto oprócz nas i Mostostalu weźmie w nim udział. Być może będą to Resovia i Gwardia Wrocław – dodaje Kosiak.

Program turnieju w Radomiu:

- Piątek, 01.12.2006
AZS Politechnika - Resovia (godz. 16:00)
Delecta - Jadar (godz. 18:00)
- Sobota, 02.12.2006
Delecta - AZS Politechnika (godz. 10:00)
Resovia - Jadar (godz. 12:00)
Delecta - Resovia (godz. 16.30)
Jadar - AZS Politechnika (godz. 18:30)

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga, rozgrywki towarzyskie

Więcej artykułów z dnia :
2006-11-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved