Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Asia Kaczor w “Drużynie Gwiazd” Pacific Conference

Asia Kaczor w “Drużynie Gwiazd” Pacific Conference

Zakończono rozgrywki w Konferencjach ogólno-amerykańskiej ligi NCAA Division First. W Pacific Conference, po raz 10, ale po 5-letniej przerwie, tytuł zdobyły Stanford Cardinal. USC Trojans, z Asią Kaczor, awansowały do dalszych rozgrywek.

Po zakończeniu rywalizacji w Konferencjach, zmagania w lidze NCAA przeszły na szczebel regionalny. Do tej fazy trafiło aż 7 z 11 drużyn występujących w Pacific Conference, co świadczy o jej sile. USC Women of Troy zakończyły zasadniczą część sezonu na 5. miejscu w rankingu NCAA, z rekordem zwycięstw do porażek 25-4. To pozwoliło „Kobietom Trojańskim” zapewnić sobie rolę gospodyń w dwóch pierwszych rundach rozgrywek na szczeblu regionalnym. Zespół Asi Kaczor rywalizuje w umownym „Honolulu Region”.

Turniej regionalny, rozgrywany systemem pucharowym, zostanie rozegrany w dniach 30 listopada – 01 grudnia w hali drużyny USC – Galen Center. W czwartek zostaną rozegrane dwa mecze eliminacyjne, Natomiast w piątek, zwycięzcy tych dwóch meczów, zagrają w finale. Zwycięzca piątkowego meczu awansuje do regionalnego turnieju finałowego.Rywalem USC w czwartkowym spotkaniu eliminacyjnym, będzie drużyna Ole Miss Rebels, która ukończyła na 5. miejscu rywalizację w Southeastern Conference, z rekordem 10-10. W drugim meczu eliminacyjnym zagrają zespoły BYU Cougars – drugie miejsce w Mountain West Conference, z rekordem 13-3; z UC Santa Barbara Gauchos – 3. drużyną Big West Conference, z rekordem 19-11. Zwycięzcy dzisiejszych dwóch spotkań, zagrają w piątkowym finale.

Plan 1. i 2. rundy rywalizacji w „Honolulu Region”

- 1. runda, czwartek, 30 listopada – mecze eliminacyjne:

USC Women of Troy - Ole Miss Rebels
BYU Cougars - UC Santa Barbara Gauchos

- 2. runda, piątek, 01 grudnia - finał:

grają zwycięzcy meczów czwartkowych


Rozgrywki w lidze NCAA przeszły ze szczebla Konferencji, na szczebel Regionów. W poszczególnych Konferencjach przyszedł natomiast czas podsumowań zakończonej właśnie pierwszej fazy zmagań ligowych.

W Pacific Conference, w której występują USC Women of Troy, z Asią Kaczor w składzie, uhonorowano wyróżniające się zawodniczki i szkoleniowców. Trenerem roku w PAC-10, został Jimm Moore – szkoleniowiec Oregon Ducks. Wprowadził on swoją drużynę do rozgrywek szczebla regionalnego NCAA, po raz pierwszy od 1989 roku. MVP Pacific Conference, została Cristal Morrison z drużyny Washington. Debiutantką roku uznano natomiast koleżankę klubową Asi Kaczor – Taylor Carico.

Wybrano także „Drużynę Gwiazd” Pacific Conference, w której znalazło się miejsce dla Asi Kaczor.

”Drużyna Gwiazd” Pacific Conference 2006

Foluke Akinradewo   STANFORD**
Cynthia Barboza    STANFORD
Katie Carter     UCLA
Alesha Deesing    WASHINGTON**
Asia Kaczor      USC Women of Troy
Bryn Kehoe      STANFORD
Nana Meriwether    UCLA**
Christal Morrison   WASHINGTON
Angie Pressey     CALIFORNIA***
Kristin Richards   STANFORD****
Debora Seilhamer   USC Women of Troy**
Nellie Spicer     UCLA**
Jessica Swarbrick   WASHINGTON
Courtney Thompson   WASHINGTON***


**   wybrana po raz drugi
***   wybrana po raz trzeci
****  wybrana po raz czwarty

źródło: inf. własna, usctrojans.cstv.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne, siatkówka akademicka

Więcej artykułów z dnia :
2006-11-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved