Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Zwycięstwo MCKiS Jaworzno w Trzebnicy

Zwycięstwo MCKiS Jaworzno w Trzebnicy

Bardzo emocjonujący przebieg miał mecz 9. kolejki II ligi kobiet grupy 2 pomiędzy Gaudia Trzebnica a MCKiS Jaworzno. Jaworznianki przegrywały 0:2, ale potrafiły wygrać spotkanie.

Pierwsza partia miała jednostronny przebieg. Siatkarki z Jaworzna słabo radziły sobie w przyjęciu, popełniały wiele błędów w zagrywce, co skrzętnie i bezlitośnie wykorzystywały zawodniczki Gaudii. Przez cały pierwszy set przewaga gospodyń utrzymywała się na bezpiecznym poziomie (10:6, 17:13, 23:19). Jaworznianki w każdym elemencie były słabsze od podopiecznych trenera Jarosława Jeżewskiego. W przyjęciu zagrywki nie radziła sobie Olga Samul, którą w połowie seta zmieniła Joanna Łoś, w ataku słabiej niż zwykle spisywały się Monika Pielecka i Jagoda Pstraś. Podopieczne Mariusza Łozińskiego przegrały pierwszą partię do 16.

Początek drugiej odsłony zapowiadał emocje. MCKiS uzyskał prowadzenie 9:5, jednak słaba gra w przyjęciu zagrywki spowodowała, że zespół z Trzebnicy szybko odrobił straty i doprowadził do stanu 12:12 oraz 16:17. Końcówka seta należała do gospodyń. To one wygrały te partię do 19 i objęły prowadzenie w meczu 2:0.

W trzeciej partii trener Łoziński dokonał zmiany na pozycji libero i rozgrywającej. W miejsce młodziutkiej Barbary Łopackiej pojawiła się Katarzyna Suska, a Małgorzatę Bojko zastąpiła Karolina Kuryło. Na niewiele to zdało. Wprawdzie dla jaworznianek nie było straconych piłek, ale to rywalki prowadziły 12:8, 15:11. Przy stanie 19:16 dla Trzebnicy trener Łoziński jeszcze raz dokonał zmian: na parkiet weszła Barbara Kowalska i ponownie Małgorzata Bojko. Od tego momentu rolę się odwróciły. Zawodniczki MCKiS zaczęły dyktować warunki gry. Trener Jeżewski ratował sytuację przerwami (18:15, 22:23) – nic to jednak nie dało. Jaworznianki odrobiły straty, doprowadziły do remisu 23:23 i wygrały tego seta do 23.

W czwartej partii zaczął się prawdziwy mecz. Oba zespoły walczyły o każdy punkt. Jeżeli MCKiS uzyskiwał nieznaczną przewagę, to Gaudia od razu ją niwelowała. Jaworznianki prowadziły 6:3, ale zaraz było 8:8 i 12:12. Znowu prowadzenie przyjezdnych 16:13 i remis 17:17. Jednak końcówka tej odsłony to dominacja podopiecznych Mariusza Łozińskiego. Dzięki ofiarnej grze w obronie, skutecznym blokom i dobrej grze w ataku Moniki Pieleckiej jaworznianki uzyskały przewagę 20:17 i nie dały sobie odebrać zwycięstwa w tej części gry. Wygrały czwartego seta 25:19.

W tie-break-u gospodynie prowadziły już 9:6. Pierwszą przerwę trener z Jaworzna wykorzystał przy stanie 6:8, drugą przy wyniku. 6:9. Jednak widać było, że siatkarki MCKiS wierzą w swoje siły. Nie popełniały prostych błędów i dobrze realizowały założenia taktyczne. Nie do zatrzymania w ataku była kapitan zespołu z Jaworzna Jagoda Pstraś, a ostatni punkt w meczu zdobyła „kiwką” rozgrywającą Małgorzata Bojko. Ostatecznie Jaworznianki wygrały tego seta 15:11, cały mecz 3:2 i to one mogły odtańczyć po meczu taniec radości.

MKS Gaudia Budmel Trzebnica – MCKiS Jaworzno 2:3 (25:16, 25:19, 23:25, 19:25, 11:15)

MCKiS Jaworzno: M.Bojko, I.Knapik, M.Pielecka, J.Pstraś, K.Sawaniewicz, O.Samul, B.Łopacka (libero) oraz J.Łoś, K.Kuryło, B.Kowalska, K.Suska.

Trener: M.Łoziński