Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > W Brazylii już wybierają najlepszych sportowców 2006 roku

W Brazylii już wybierają najlepszych sportowców 2006 roku

Koniec roku, to czas podsumowań osiągnięć w poszczególnych krajach i wybierania najlepszych sportowców. W Brazylii, tym wyborom patronuje Brazylijski Komitet Olimpijski. Znamy już część rozstrzygnięć na 2006 rok...

Pierwszym etapem wyboru najlepszych sportowców w Brazylii, są tradycyjnie wybory najlepszych w 49 ustalonych przez Komitet Olimpijski kategoriach (najczęściej pokrywających się z dyscyplinami sportowymi, ale nie zawsze). Ten etap jest już za nami. Wybory w kategoriach odbywają się bez podziału na sporty kobiece i męskie.

W kategorii siatkówka plażowa, najlepszym sportowcem Brazylii w 2006 roku została wybrana Larissa Franca. Najlepszym sportowcem w kategorii siatkówka halowa, został natomiast słynny Gilberto Amauri de Godoy Filho (Giba).Larissa Franca miała niezwykle udany sezon 2006 w siatkówce plażowej. Świetna para, w której wspomaga ją Juliana Felisberta Silva, wywalczyła po raz drugi złoto w cyklu światowym – SWATCH-FIVB World Tour, a jednocześnie po raz drugi wygrała zawody cyklu krajowego – Circuito Banco do Brasil. Przez FIVB Larissa została wybrana najlepszą specjalistką od siatkówki plażowej na świecie, w 2006 roku.

Giba w 2006 roku wywalczył złoty medal w Lidze Światowej, podczas finałowego turnieju rozgrywanego w Moskwie. Obecnie walczy w japońskich MŚ, o drugi w karierze tytuł mistrza świata, z reprezentacją Brazylii. Brazylijczycy dotarli już do półfinału, w którym, w najbliższą sobotę (2 grudnia) zagrają z reprezentacją Serbii i Czarnogóry.

Grupa ekspertów Brazylijskiego Komitetu Olimpijskiego, spośród laureatów w poszczególnych kategoriach sportowych, wytypowała wczoraj po trzy zawodniczki i trzech zawodników, spośród których, w sondzie prowadzonej przez internet, na stronie Komitetu, wybrani zostaną najlepsza sportsmenka i najlepszy sportowiec Brazylii w 2006 roku. Internetowe głosowanie trwa do 11 grudnia.

Wśród pań, do tego zaszczytnego tytułu została nominowana Larissa Franca, a także gimnastyczka – Lais Souza i sensacyjnie, specjalistka od snowboardu – Isabel Clark, która wsławiła się tym, że ukończyła na 9. miejscu slalom w tej dyscyplinie na olimpiadzie w Turynie, w 2006 roku. Jak na brazylijskie możliwości uprawiania tej dyscypliny – osiągnięcie rewelacyjne.

Wśród mężczyzn nominację otrzymał Giba, a znalazł się w naprawdę doborowym towarzystwie. Obok niego nominowany został także znakomity gimnastyk artystyczny – Diego Hypolito, oraz legendarny, jeden z najlepszych zawodników w fascynującej historii sportów żeglarskich, Torben Schmidt Grael.

Ceremonia wręczenia nagród dla najlepszych sportowców Brazylii w 2006 roku, odbędzie się już 12 grudnia 2006, w majestatycznym Teatro Municipal, w Rio de Janeiro.

źródło: inf. własna, planetavolei.com.br

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne, siatkówka plażowa

Więcej artykułów z dnia :
2006-11-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved