Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Podsumowanie 8. kolejki I ligi kobiet

Podsumowanie 8. kolejki I ligi kobiet

Za nami 8. kolejka spotkań na zapleczu polskiej ekstraklasy kobiet. Niestety, dla fanów, z sześciu zaplanowanych na miniony weekend spotkań, odbyły sie zaledwie cztery. Na szczęście, nie zabrakło w nich wielkich emocji i twardej walki.

Nie odbył sie najciekawiej zapowiadający się mecz w Ostrowcu, gdzie tamtejsze KSZO miało podejmować Piast Szczecin. Ten pojedynek już 3 grudnia. Prawdopodobnie dopiero w styczniu swój mecz rozegrają siatkarki Leginovi i MMKS-u. Szczególnie tym pierwszym potrzeba czasu na odbudowanie formy.

Wisła Enion Kraków – EC Wybrzeże TPS Rumia 3:0

(25:10; 25:21; 25:21

Taki pojedynek w żargonie piłkarskim określany jako mecz do jednej bramki. I tak też było. Wisła Kraków już w pierwszym secie udowodniła swoja wyższość i wbiła siatkarki z Rumii w parkiet wygrywając do 10. W następnym już nie było tak łatwo. Uśpione siatkarki z Krakowa popełniały błędy i zaczęło sie robić gorąco. TPS prowadził już nawet 12:4 jednak wiślaczki wzięły się w garść i doprowadziły szybko po remisu16:16.Od tego momentu gospodynie zdobywały punkt za punktem i tą partię wygrały do 21. W następnej siatkarki Wisły potwierdziły swoją wyższość i wygrały choć juz nie w takim stylu jak w pierwszej odsłonie. Po serii łatwych pojedynków siatkarki z grodu Kraka czeka pierwszy większy sprawdzian. Już w najbliższą sobotę wyjeżdżają na mecz do Bełchatowa z tamtejszą Skrą.

Więcej o meczu

UMKS Łańcut – Skra Bełachatów 1:3

(10:25; 25:23; 23:25; 19:25)

Nie było niespodzianki w Łańcucie. Podopieczne Romana Murdzy nie sprostały znacznie lepszy siatkarkom z Bełchatowa. I choć zawodniczkom z Łańcuta udało się urwać jednego seta to w pozostałych były tylko tłem dla bełchatowianek. Przegrane w drugim secie w wykonaniu Skry stały się juz tradycja. Jednak na szczęście te przegrane sety nie obniżają zdobyczy punktowych zespołu. Podopieczne trenera Czai kroczą od zwycięstwa do zwycięstwa, choć juz w sobotę zagrają u siebie z Wisła i tu o zwycięstwo będzie trudno. A UMKS do końca sezonu czeka ciężka walka o utrzymanie w lidze, wiedzą zarówno o tym zawodniczki jak i sam trener. Zatem ciężki dni dla Małgosia Plebanek i jej koleżanki jak i Romana Murdzy.

SPS Politechnika Częstochowa – SKS Start UKS 179 Łódź 3:0

(25:17; 25:17; 25:18)

Serie porażek przerwała częstochowska Politechnika. Podopieczne trenera Solskiego podejmowały najsłabszą drużynę w lidze i wygrały. Cieszy fakt, że udało się to bez straty seta. W meczu ze Startem wyraźnie SPS dominował i ani na chwilę nie pozwolił myśleć łodziankom o zmianie wyniku. Zakończyły sie również problemy z halą, treningami i meczami akademiczek. Być może nowe oblicze zespołu z Częstochowy zobaczymy już w najbliższych pojedynkach. Kibice wierzą iż SPS się odrodzi i będzie grała tak jak widzieliśmy to w drugiej cześć poprzedniego sezonu.

Oba zespoły są jak na razie w niezbyt dobrej sytuacji w tabeli choć znacznie gorzej w tym świetle wypada Start. Sytuacja łodzianek jest tragiczna. Już za kilka kolejek koniec pierwszej rundy, a zespół ten nie zdobył dotąd ani jednego punktu. Czyżby to koniec łódzkiego klubu, który jeszcze kilka miesięcy tremu walczył o awans do LSK.

SCS Sokół Chorzów- SMS I PZPS Sosnowiec 3:0

(25:17; 26:24; 25:23)

Prawdziwą wojnę nerwów zgotowali kibicom w Chorzowie siatkarki Sokoła. Mecze z sąsiadkami z Sosnowca zawsze wzbudzały wielkie emocje. Jednak wydawało się, że tym razem wynik i wygrana gospodyń jest pewna i zostanie osiągnięta bez większego zmęczenia. W pierwszym secie było w miarę łatwo. Za to juz w drugim i trzecim secie chorzowianki musiały się nieźle namęczyć aby pokonać sosnowiczanki. Dodatkowo Sokół stracił swoją drugą rozgrywającą Zdzisławę Kanię, która z powodu kontuzji musiała zejść z boiska. W jej miejsce musiała pojawić się na boisku kontuzjowana pierwsza rozgrywająca Weronika Kaczmarek. To co bolało w grze obu drużyn to wielka nieporadność i chaos. W Sokole drażniła znów słaba gra w przyjęciu.