Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > MŚ: Posada Gajića na włosku, Abramow ze złamanym palcem

MŚ: Posada Gajića na włosku, Abramow ze złamanym palcem

- Ciężko grać o piąte miejsce, jeśli przyjechałeś po złoto, ale to nie jest mój najgorszy moment w karierze - twierdzi Paweł Abramow, skrzydłowy reprezentacji Rosji, ktory w przegranym meczu z reprezentacją Polski złamał palec.

Niestety, jeszcze parę razy przegrywałem. Polaków to zwycięstwo uniesie, mogą teraz wiele osiągnąć. My przegraliśmy na początku trzeciego seta. Zamiast wykonać ostatni krok, mieliśmy bardzo słaby moment i pozwoliliśmy rywalowi się podnieść. Chyba nie zwróciliśmy wystarczającej uwagi na polskich zmienników. Możemy mieć pretensje tylko do siebie, bo na początku serwis wychodził nam super. Może nieco zgubiła nas pycha i pewność siebie.

Wasi siatkarze narzekali na zaczepki Makarowa? On tak się zachowuje zawsze, to jego styl. Znam doskonale te sztuczki z ligi rosyjskiej. Przecież każdy chce wywrzeć presję na przeciwniku. I my chcieliśmy na Polakach, i oni chcieli na nas. Na boisku jesteśmy wrogami i tyle. Ale poza nim w żadnym razie.Reprezentant Rosji Paweł Abramow w czasie spotkania z Polską złamał palec lewej ręki. Od razu po spotkaniu zawodnikowi założono gips. Jednak nie tłumaczy on porażki tym faktem.

My, choć świetnie gramy w siatkówkę, mamy głębokie problemy ze sobą, ale nie mam zamiaru rozmawiać o tym z obcokrajowcami. I nie nazwałbym tego konfliktem w zespole. To są sprawy boiskowe, ale i pozaboiskowe. Bardzo poważne problemy, które dotyczą całego naszego życia. Widać je dosłownie wszędzie. A wracając do siatkówki, to mam nadzieję, że Zoran Gajić pozostanie trenerem naszej reprezentacji. Wiem, jakiej był poddany presji, ale bardzo go lubię, chcę z nim pracować i jego dymisja bardzo by mnie rozczarowała.

Już przed wyjazdem do Japonii w kadrze nie było najlepszej atmosfery. Powodem był konflikt między selekcjonerem a Giennadijem Szipulinem, trenerem Lokomotivu Biełgorod i członkiem zarządu związku.

Konsekwencją było niepowołanie do reprezentacji atakującego Lokomotivu Siergieja Baranowa, wcześniej zmiennika Siemiona Połtawskiego. Rosyjscy dziennikarze twierdzą też, że konflikt był przyczyną rezygnacji z wyjazdu do Japonii najlepszego rosyjskiego zawodnika Siergieja Tietiuchina, który stanął po stronie swojego byłego trenera klubowego (latem Tietiuchin przeniósł się do Dynama Kazań, gdzie będzie zarabiał 600 tys. dol.). Szipulin miał za złe Gajiciowi, że oparł drużynę o zawodników Dynamo Moskwa – w mistrzostwach występuje pięciu, a szósty – Stanisław Diniejkin – latem przeniósł się do Kaliningradu.

Przeciw Serbowi występują też rosyjscy trenerzy. Ich zdaniem drużyna nie robi postępów, bo takie same wyniki osiągała przed zatrudnieniem Gajicia. We wtorek serwisy internetowe cytowały słowa trenera, że jego drużyna przegrała z Polską z powodu arbitra. – W trzecim secie sędzia kilka razy nas oszukał, przez co straciliśmy wiele ważnych punktów – mówił Gajić.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Więcej artykułów z dnia :
2006-11-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved