Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > MŚ: Polska z Bułgarią, Serbia z Brazylią

MŚ: Polska z Bułgarią, Serbia z Brazylią

W walce o dobre miejsca na MŚ, zostało 12 ekip. Dzisiaj, po zakończeniu rywalizacji w grupach, do domu jadą Czechy i Argentyna (13-14 miejsce) oraz Kuba i Tunezja (15-16 miejsce). Pozostałe zespoły rozstrzygną obsadę miejsc 1-12.

Najbardziej cieszy, że Polacy znaleźli się w czwórce najlepszych zespołów świata. Wiadomo już, że w półfinale biało-czerwoni zmierzą się z zespołem Bułgarii. Drugą parę półfinałową stworzą dwie drużyny, które przyjechały tutaj po złoty medal, Serbowie i Brazylijczycy. Któraś z nich na pewno swojego celu nie zrealizuje.

Półfinały:

7:00 Polska – Bułgaria
4:30 Serbia i Czarnogóra – BrazyliaWalka trwać będzie również w przedziałach 5-8 oraz 9-12, gdzie ku zaskoczeniu wielu zagrają zespoły stawiane w gronie tych, które walczyć miały o medale.

W walce po piąte miejsce zmierzą się pary RosjaWłochy oraz FrancjaJaponia. Zwycięzcy tych pojedynków zagrają o piątą pozycję, przegrani o miejsce siódme. Można przypuszczać, że przy tak słabej dyspozycji Włochów to Rosjanie powalczą o miejsce tuż poza pierwszą czwórką. Ich rywalem wydaje się, że będą Francuzi, którzy jeśli będą grać równo przez wszystkie partie, nie tylko dwie pierwsze, są na pewno silniejszym zespołem od Japończyków.

O miejsca 5-8:

10:00 Włochy – Rosja
10:00 Francja – Japonia

W przedziale miejsc 9-12 spotkają się zespoły USA i Kanady oraz Portoryko i Niemiec. Przynajmniej na papierze silniejsi są Amerykanie oraz Niemcy. Jednak bardzo widowiskowa i skuteczna gra Portoryko może i tym razem okazać się ich bronią w walce o miejsce dziewiąte. Wszystko zależeć będzie zapewne od dyspozycji dnia Hectora Soto, bombardiera zespołu z Portoryko.

O miejsca 9-12:

6:00 USA – Kanada
8:00 Portoryko - Niemcy

Zobacz również:

Runda finałowa mistrzostw świata – terminarz spotkań

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Więcej artykułów z dnia :
2006-11-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved