Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > MŚ gr. E: Rosjanie pokonali gospodarzy turnieju

MŚ gr. E: Rosjanie pokonali gospodarzy turnieju

W ostatnim meczu grupy E mistrzostw świata, Rosjanie dość łatwo pokonali reprezentację Japonii. Ale po porażce z Polską zostaje im już tylko na tych mistrzostwach, walka o miejsca 5-8.

Rosja rozpoczęła mecz od prowadzenia i na pierwszą przerwę techniczną schodziła przy stanie 8:6. Bardzo dobrze atakował Alexey Kuleshov, a równie skutecznie grali Stanislav Dineykin oraz Alexander Kosarev. To właśnie Kuleshov doprowadził drużynę Rosji do wyniku 12-9. Japończycy próbowali się bronić, ale siła rosyjskiego ataku była porażająca. Kiedy Alexander Volkov zdobył dla Rosji 18. punkt (18-14), Japonia poprosiła o czas. Przerwa nie pomogła jednak gospodarzom. Zaraz po niej zaatakował Alexander Korneev, a Azjaci byli bezradni w obronie. Przy stanie 22-15, w drużynie Japonii dokonano zmiany. Zamiast Yamamoto na boisku pojawił Ryuji Naohiro i zdobył dla swojej drużyny dwa punkty (22-17). 24. “oczko” dla Rosjan wywalczył Dineykin (24-18). Set pierwszy zakończył się w wyniku błędu w zagrywce po stronie Japonii.

Mimo widowiskowych obron Ogino i jego kolegów z drużyny, Japonia nie była w stanie zatrzymać przeciwnika i Rosja od początku drugiej części spotkania wypracowała przewagę (5-2). Po ataku Ogino prowadzenie Rosjan zmalało do 5-4. Przy pierwszej przerwie technicznej nasi wschodni sąsiedzi prowadzili dwoma punktami. Wprawdzie dobrze w ataku i przyjęciu spisywał się Ogino, ale było to zdecydowanie za mało. Po bloku na Ishijimie, Rosja miała na swoim koncie już 13 punktów (13-8) i różnicę tę utrzymywała (15-11, 16-12). Kiedy w wyniku skutecznych bloków na tablicy pojawił się wynik 21-16 dla Rosji, trener Japonii poprosił o czas. Przedostatni punkt został zdobyty po asie serwisowym Dineykina, a w drugim secie gospodarzom udało się uzbierać jedynie 18 punktów.

W trzecim secie na boisko powrócił Yamamoto, a kilka punktów dla Azjatów zdobył Kota Yamamura, ale to Rosjanie wyszli na prowadzenie 7-4. Nie dali się oni zaskoczyć atakami Yamamoto oraz Koshikawy i przy drugiej przerwie technicznej doprowadzili do wyniku 16-11. Po ataku Kosareva oraz bloku Volkova przewaga Rosji jeszcze się powiększyła. W końcówce meczu dobrze serwował Koshikawa, ale zwycięstwo Rosjan było już przesądzone.

Japonia – Rosja 0:3 (20:25, 18:25, 20:25)

Japonia: Saito, Yamamoto, Ogino, Yamamura, Ishijima, Tomonaga, Tsumagari (l) oraz Naohiro, Abe, Koshikawa i Chiba

Rosja: Korneev, Volkov, Dineykin, Kosarev, Makarov, Kuleshov, Verbov (l)