Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Mostostal chce Karzowa?

Mostostal chce Karzowa?

Mykoła Karzow jest środkowym bloku Jadaru Radom. Znajduje się w kręgu zainteresowań działaczy Mostostalu Kędzierzyn-Koźle. Zawodnik nie chce jednak opuszczać Radomia.

Przyjście kanadyjskiego atakującego Dallasa Sooniasa może nie być ostatnim ruchem kadrowym w zespole Jadaru. Niewykluczone, że tym razem ubędzie jeden zawodnik. Mający kłopoty kadrowe, szczególnie na pozycji środkowych bloku Mostostal Kędzierzyn-Koźle, szuka wzmocnień.

Wśród zawodników, którymi interesują się śląscy działacze, znalazł się Ukrainiec Mykoła Karzow, grający w Radomiu od poprzedniego sezonu. Zawodnik o niczym nie wie, ale wczoraj odebrał kilka telefonów od dziennikarzy ze Śląska. – Nie podejmowałem żadnych kroków, aby znaleźć się w innym zespole – zapewnia popularny „Saszka”. – Nikt nie rozmawiał ze mną o odejściu z Radomia. Jestem bardzo zaskoczony pytaniami o zmianę klubu. Chcę grać tutaj.Pozbywanie się doświadczonego środkowego na dwa tygodnie przed inauguracją ligi wydaje się mało prawdopodobne. W tej sytuacji Dariuszowi Luksowi pozostaliby do dyspozycji tylko trzej środkowi: Grzegorz Kokociński, Arkadiusz Terlecki i Krzysztof Makaryk. Pozyskanie w tym okresie równie wartościowego zawodnika nie jest łatwe, o czym przekonują się działacze Mostostalu.

Poproszony o komentarz Bogdan Domagała, dyrektor Jadaru, przyznaje, że nie słyszał o tym, żeby ktokolwiek odchodził z drużyny. – Na dziś Karzow jest naszym zawodnikiem – stwierdza Domagała. – I myślę, że tak zostanie.

Radomianie przygotowują się do turnieju towarzyskiego, którego będą gospodarzem. W piątek i sobotę zmierzą się z Resovią Rzeszów, Politechniką Warszawską i drugim z bieniaminków ekstraklasy, Chemikiem Bydgoszcz. W barwach warszawskiego zespołu zobaczymy po raz pierwszy Rosjanina Antona Kulikowskiego, który do niedawna występował wspólnie z radomianinem Robertem Pryglem w Gazpromie Surgut.

źródło: Echo Dnia

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2006-11-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved