Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > LM: Porażka mistrzyń Polski w debiucie

LM: Porażka mistrzyń Polski w debiucie

W pierwszym meczu grupy A LM kobiet Racing Club de Cannes okazał się lepszy od Muszynianki Muszyna. Siatkarki z Doliny Popradu nie mogą się jednak wstydzić swojego występu.

RC Cannes przed rokiem dotarło aż do finału Ligi Mistrzyń i chociaż przed obecnym sezonem w zespole chińskiego trenera Yan Fanga zaszło sporo zmian, gospodynie były faworytem wczorajszego starcia.

Polki rozpoczęły mecz nerwowo. Szybko wykorzystały to doświadczone zawodniczki Cannes i zdominowały pierwszego seta. Dzięki bardzo skutecznej grze ukraińsko-łotewskiej pary Janina JakowljewaOlga Toćko gospodynie szybko uzyskały kilkupunktową przewagę. W ekipie z Muszyny zawodziło przyjęcie, ponadto wciąż w pełni formy nie jest borykająca się z urazem kolana Izabela Bełcik.

Mistrzynie Polski obudziły się w drugim secie. Prym wśród podopiecznych trenera Bogdana Serwińskiego wiodła pochodząca z Francji Anna Rybaczewska, która raz za razem przebijała się przez blok gospodyń. Okresy bardzo dobrej gry Polki przeplatały jednak z seryjnymi błędami. Słabiej od rywalek Polki prezentowały się także w polu zagrywki. – Musimy bardziej zaryzykować zagrywką – tłumaczył swoim zawodniczkom Serwiński. Po przeciwnej stronie siatki szalała w tym elemencie Bułgarka Ewa Janewa.

Drugi, wygrany set zapisał się w historii Muszynianki jako pierwszy zwycięski w elitarnych rozgrywkach Ligi Mistrzyń. Rozdrażnione gospodynie wzięły się solidnie do pracy w kolejnej odsłonie. Francuzki uszczelniły blok, a dzięki skutecznemu przyjęciu szybko wyprowadzały akcję. Efekt? Utrzymujące się niemal przez cały set bardzo wysokie prowadzenie i pewne zwycięstwo w secie.

W ostatniej partii Polki napsuły miejscowym sporo krwi, jednak ostatecznie po dobrym spotkaniu uznały wyższość rywalek. Można było tylko żałować kilku zmarnowanych kontrataków jak ten Dominiki Sieradzan (przy stanie 17:19) czy Tiny Lipicer, którą zatrzymał potrójny blok – i tak skończył się mecz.

RC Cannes – Muszynianka Muszyna 3:1

(25:16, 23:25, 25:19, 25:23)

Składy:

Cannes: S.Filipova, Fomina, Mendes – Rodrigues, Polechtczuk, Toćko, Jakowljewa, Janeva, M.Filipova, Jelinkova, Lozancic

Muszynianka: Bełcik, Pykosz, Sieradzan, Banecka, Rybaczewska, Lipicer, Mieszała, Cabajewska, Bamber, Siscovich