Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Konrad Piechocki: Ludzie będą chcieli obejrzeć mecz o złoto

Konrad Piechocki: Ludzie będą chcieli obejrzeć mecz o złoto

- Mamy w swoim zespole przynajmniej jednego wicemistrza świata - cieszy się Konrad Piechocki, wiceprezes BOT Skry Bełchatów. Wygrana Polski w meczu z Serbią i Czarnogórą skomplikowała dość mocno plany bełchatowskiego klubu...

…w niedzielę mistrzowie Polski mieli zagrać sparing z PZU AZS Olsztyn.

Spotkanie ma odbyć się w hali Energia, a początek zaplanowano na południe. Jednak pół godziny wcześniej w Tokio rozpocznie się finał mistrzostw świata. Wystąpi w nich przynajmniej jeden zawodnik BOT Skry. – Mnie się marzy, żebyśmy mieli dwóch złotych medalistów i jednego brązowego – mówi Piechocki. W półfinale Polska z Mariuszem Wlazłym i Piotrem Gruszką zmierzy się z Bułgarią, w której występuje Ewgieni Iwanow, środkowy bełchatowskiego zespołu.We wczorajszych meczach zagrał tylko Wlazły. Gruszka ani razu nie pojawił się na boisku, zaś Iwanow odpoczywał w spotkaniu z Brazylią. Zastąpił go w szóstce Krasimir Gajdarski, zawodnik Lewskiego Sofia, którego kibice BOT Skry mogli oglądać w ostatnim meczu Ligi Mistrzów przed wyjazdem kadry do Japonii. Wracając do reprezentantów Polski, to w Bełchatowie są dumni, że tak dobrze spisują się zawodnicy BOT Skry. – Najbardziej cieszę się z tego, że latem udało się zatrzymać Mariusza Wlazłego – podkreśla Piechocki.

Pozostali zawodnicy mistrza Polski przygotowują się do ligi. W związku z nieobecnością czterech kadrowiczów (oprócz Polaków i Bułgara w Japonii występuje jeszcze Dan Lewis), w treningach biorą udział zawodnicy z drugiego zespołu. W niedzielę BOT Skra zmierzy się z brązowym medalistą ostatniego sezonu – PZU AZS. W związku z finałem MŚ, zaplanowany na godz. 12 mecz został przesunięty na godz. 14.30. – Niezależnie od tego, czy Polska awansuje do finału, czy nie, ludzie będą chcieli obejrzeć mecz o złoto – wyjaśnia wiceprezes Piechocki.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Więcej artykułów z dnia :
2006-11-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved