Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi wojewódzkie > Budowlani Łódź, czyli awans po roku

Budowlani Łódź, czyli awans po roku

Najsilniejszym siatkarskim zespołem w Łodzi i regionie jest Organika Budowlani Łódź. Drużyna gra w najniższej lidze, czyli trzeciej. Dotychczas nie przegrała nawet seta. Ba, najdłuższy mecz z jej udziałem, nie trwał nawet godziny.

Zespół stworzyli prezes Budowlanych Wiesław Chudzik i oddany sponsor Sylwester Szymalak, prezes firmy Organika. Współpraca przynosi bardzo pozytywne efekty. Drużyna prowadzona przez trenera Jacka Pasińskiego nie ma w lidze wojewódzkiej godnych siebie rywali. Ale też i trudno się dziwić, skoro w ekipie grają doświadczone siatkarki mające za sobą występy w I lidze.

Trzon zespołu tworzą: Agnieszka Wołoszyn (poprzednio ŁKS), Anna Rudzka-Adamiak (Start Łódź, ŁKS), Sylwia Jasińska (ŁKS), Katarzyna Ciesielska (ŁKS), Katarzyna Łubis (ŁKS), Aleksandra Kuźmin (ŁKS), Ewa Kaczmarek (Mazovia Rawa Mazowiecka).Gra w tej lidze to dla nas strata czasu – twierdzi Jacek Pasiński, trener. – Mecze bierzemy z marszu. Tych spotkań jest mało, bo liga liczy tylko pięć ekip. Rozgrywamy więc spotkania sparingowe z ekipami męskimi. W najbliższy czwartek zmierzymy się z reprezentacją sędziów okręgu łódzkiego. Już raz graliśmy i był remis 2:2. Gładko pokonaliśmy też drugoligową Jedynkę Aleksandrów 3:1.

Szkoleniowiec twierdzi, że formę przygotowuje na luty i marzec. Wówczas rozgrywane będą turnieje barażowe o prawo gry w II lidze. – Cel jest tylko jeden. Awans rok po roku. Najpierw do drugiej, a potem do pierwszej ligi. W Łodzi musi być silna żeńska siatkówka – mówi podekscytowany trener.

Można wierzyć jego słowom. Wydaje się, że cel zostanie osiągnięty. Ostatnio pojawił się pomysł, aby połączyć Organikę-Budowlanych ze Startem/UKS 179, który zamyka tabelę I ligi. – Gdyby w sierpniu z nami rozmawiano, to tak, ale nie teraz – ucina dywagacje Jacek Pasiński.

Dodajmy, że Organika-Budowlani rozgrywa mecze w hali MOSiR-Parkowa.

źródło: Dziennik Łódzki

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi wojewódzkie

Więcej artykułów z dnia :
2006-11-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved