Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Tule Naves z Polkami w składzie wiceliderem I ligi

Tule Naves z Polkami w składzie wiceliderem I ligi

Volley-Ball Tulle Naves, mający aż cztery Polki w składzie, odniósł siódme już zwycięstwo w I lidze francuskiej i awansował na pozycję wicelidera. Pozostałym Polkom na zapleczu francuskiej PRO A, wiodło się już ze zmiennym szczęściem.

W Touquet zawodniczki Tulle Naves nie miały większych kłopotow z odniesieniem zwycięstwa nad słabo spisującymi się w tym sezonie gospodyniami. Szkoda jedynie pierwszego seta, w ktorym zabrakło dokładności i skuteczności. Nasze zawodniczki (Dorota Wrzochol, Izabela Place, Magdalena Michoń-Szczytowicz i Marta Lach) weszły na parkiet bezpośrednio po 9-cio godzinnej podróży autokarem, co jednak nie usprawiedliwia słabszej dyspozycji w pierwszym secie. Później jednak „polski” zespół złapał właściwy rytm gry i dziewczyny z Doliny Correze pokazały, iż będa się liczyć w walce o awans do ekstraklasy.

Touquet Athletic Club – Volley-Ball Tulle Naves 1:3 (25-22, 19-25, 12-25, 16-25)Entente St-Chamond z Agnieszką Drzewiczuk w składzie pojechało na trudny mecz do Calamrt tylko w siedmioosobowym składzie, co wykluczało jakąkolwiek możliwość zmian. W pierwszym secie wyrównana walka trwała do stanu 17:17, później punkty zdobywal już tylko zespół Entente głównie po skutecznych zagrywkach. Później jednak coś się zacięło i ostateznie zespół z Polką w składzie zdobył tylko jeden punkt na trudnym terenie. Entente St-Chamond z trzema zwycięstwami na koncie jest przedostatnie w tabeli I ligi francuskiej.

CSM Clamart – Entente St- Chamond 3:2 (17-25, 25-21, 25-20, 19-25, 15-10)

Dorota Burdzel i Anna Śliwińska, występujce w składzie Beauvais Oise zwyciężyły na wyjeździe zespół AS De L’Union 3:2. Zespół gości rozgrał znakomite dwa pierwsze sety, jednak kolejne dwa padly łupem gospodyuń, które wspaniale zagrały w obronie. W piątym secie zespół Doroty i Ani odskoczył na kilka punktów i ne oddał już tej przewagi do końca spotkania. Beauvais Oise zajmuje 6. miejsce w tabeli ze stratą 4 punktów do lidera.

AS De L’Union – Beauvais Oise 2:3 (18-25, 17-25, 25-17, 25-17, 13-15)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Więcej artykułów z dnia :
2006-11-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved