Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Strefowe podsumowanie II ligi mężczyzn

Strefowe podsumowanie II ligi mężczyzn

Mistrzostwa Świata siatkarzy trwają w najlepsze, jednak II liga mężczyzn w Polsce nie próżnuje. Zespoły drugoligowe są już na półmetku rundy zasadniczej rozgrywek. Czas zatem podsumować ponad dwa miesiące ligowych występów.

Grupa I

W grupie pierwszej brak jakikolwiek zaległości. Wszystkie zespoły rozegrały swoje spotkania i nadrobiły przełożone mecze z początku sezonu. Najlepszym stanem punktowym może pochwalić się Olimpia Sulęcin, która jest zdecydowanym liderem po dziewięciu kolejkach. Aż sześć punktów straty ma drugi GTS Gdańsk, który już od kilku tygodni utrzymuje się w ścisłej czołówce tabeli. Po dość długiej bytności w środku tabeli, na trzecie miejsce wskoczyli szczecińscy siatkarze, którzy w ostatnich trzech spotkaniach stracili jedynie seta. Po piętach depcze im jednak zespół AZS UAM, który od początku rozgrywek oscyluje wokół czwartego miejsca. Do historii tej drużyny przejdzie zapewne jej ostatnie spotkanie z Olimpią Sulęcin, które poznaniacy rozgrywali u siebie. Po pięciosetowym spotkaniu mecz zakończył się wygraną gości, ale dopiero po zdobyciu 23 (!) punktu. Piąte miejsce w tabeli po Rewalskim Morzu Bałtyk przejął zielonogórski Stelmet. Po kilku słabszych meczach akademicy z Zielonej Góry sukcesywnie zaczęli zmniejszać swoją przewagę punktową nad niżej notowanymi drużynami. Tuż za nimi, z jednym punktem straty, znalazł się Orzeł Międzyrzecz, który w ostatnich kolejkach był nie do zatrzymania. Powoli, ale efektywnie, w kolejnych meczach nadrabiał straty z początku sezonu, dzięki czemu z każdą rozegraną kolejką wspinał się coraz wyżej w tabeli. W grze liczą się jeszcze Orion Sulechów i Ikar Legnica. Tak się akurat złożyło, że zarówno jeden jak i drugi zespół wygrywał i przegrywał swoje mecze prawie zawsze na przemian. Jednak efekt punktowy obu drużyn jest niewystarczający, by myśleć o wyższej pozycji i walce o jakiekolwiek laury. Tabelę grupy pierwszej zamykają Sudety Kamienna Góra i Chrobry Głogów, zespoły, które na półmetku mają po jednej wygranej. W bezpośrednim meczu pomiędzy obiema drużynami lepszy okazał się beniaminek z Kamiennej Góry.

Wyniki oraz tabela gr. 1 II ligi mężczyznGrupa II

Podobnie jak w grupie pierwszej, tak i druga ma swojego samotnego lidera. Juventur Koksownia Wałbrzych przegrał w przeciągu dwóch miesięcy zaledwie jedno spotkanie, nie potrafiąc zdobyć tzw. twierdzy częstochowskiej. Tam, młodzi siatkarze pod wodzą Stanisława Gościniaka, ulegli tylko raz i to dopiero w ostatniej kolejce. Ich egzekutorem okazał się Rafako Racibórz, który dzięki tej wygranej przeskoczył o jedno oczko w tabeli na szóstą pozycję, przybliżając się tym samym do piątego Delic Pol Częstochowa i jednocześnie wyprzedzając AZS Politechnikę Opolską. Ta jednak ma do rozegrania zaległe spotkanie z drugim w tabeli Wirexem Czarni Rząśnia. Wynik tego meczu może jedynie nieznacznie zmienić sytuację w niezwykle „stabilnej” grupie drugiej, w której od kilku kolejek roszady w tabeli są prawie niezauważalne. O jak najlepsze miejsce w czołówce walczą również siatkarze z Sycowa i UKS Karo Strzelce Opolskie. Ci pierwsi, tuż przed półmetkiem awansowali do najlepszej trójki, umacniając swoją pozycję wygraną z bezpośrednim rywalem z miejsca czwartego – UKS Karo. W grupie drugiej widać coraz większy dystans pomiędzy czołówką tabeli, a ostatnimi drużynami, takimi jak UKS Łódź, Warta Działoszyn, czy Politechnika Śląska Gliwice. W bezpośrednich spotkaniach tych zespołów dwa zwycięstwa odnieśli gliwiczanie i jedno UKS Łódź.

Wyniki oraz tabela gr. 2 II ligi mężczyzn

Grupa III

Tutaj na półmetku tłok w czołówce. Dwie drużyny – Trefl Gdańsk i Wilga Garwolin mają na swoim koncie tyle samo punktów, jednak gdańszczanie są w lepszej sytuacji, gdyż mają jeszcze dwa spotkania do rozegrania. Teoretycznie oba powinni wygrać, co może spowodować wzrost ich przewagi nad garwolinianami do sześciu punktów. Rewelacja tego sezonu, beniaminek z Kozienic, przegrał w tym sezonie jedynie z dwoma wspomnianymi zespołami i nieoczekiwanie ze Ślepskiem Augustów. W efekcie na półmetku zajmuje trzecie miejsce, wyprzedzając Pekpol Ostrołękę. W gr. 3 są aż trzy warmińsko-mazurskie drużyny. Najlepiej z nich spisują się rezerwy olsztyńskiego AZS-u, które od zespołu Pekopol Ostrołeka dzielą zaledwie trzy punkty. Tuż za nimi uplasowały się dwie warszawskie drużyny – Legia Warszawa i MKS MDK Gmina Zawidz Warszawa. Tym ostatnim pierwsze spotkanie udało się wygrać dopiero pod koniec października, a największą niespodziankę sprawili miesiąc później, wygrywając u siebie z Wilga Garwolin. Natomiast Legionistom gra od początku rundy układała się w kratkę, co na półmetku ligi dało im szóstą pozycję w ogólnym rozrachunku. Tabelę zamykają Ślepsk Augustów, SMS PZPS III Spała i PKS Gwardia Szczytno, które mają po dwa zwycięstwa w lidze.

Wyniki oraz tabela gr. 3 II ligi mężczyzn

Grupa IV

Dwa spotkania z ostatniej kolejki mają do nadrobienia cztery zespoły. W przypadku meczu pomiędzy Jadarem II Radom a Górnikiem Radlin wynik tego spotkania może zadecydować o drugim miejscu w tabeli radomskiej drużyny i szóstej radlinian. O oczko wyżej od radomian są siatkarze Błękitnych Ropczyc, którzy ostatniego listopada zmierzą się z drużyną Okocimsko Brzesko, nadal jedynym zespołem bez zwycięstwa w lidze. Wygrana siatkarzy z Ropczyc pozwoli im zrównać się stanem punktowym z dotychczasowym liderem MKS MOS Będzin. W czołówce ligi są jeszcze trzy inne mocne drużyny. WTS Warka po dobrym początku sezonu, miał przejściowe kłopoty w trzech kolejkach, przegrywając m. in. ważne derby i spotkanie z liderem grupy. Piąty w tabeli Cukrownik Lublin ma do wareckiej drużyny jeden punkt straty i pięć punktów przewagi na siódmym zespołem z Krosna. Miejscowe Karpaty jako jedna z nielicznych drużyn wszystkie spotkania tegorocznego sezonu kończyła najwyżej w czterech setach. Tabelę zamykają MKS Andrychów, SMS Spała II i wspomniany już Okocimski Brzesko. O ile MKS Andrychów zachowuje kontakt punktowy z Górnikiem Radlin, o tyle dwie pozostałe drużyny mają na swoim koncie w sumie… cztery punkty.

Wyniki tabela gr. 4 II ligi mężczyzn

źródło: Strefa Siatkówki

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2006-11-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved