Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Startuje siatkarska Liga Mistrzyń

Startuje siatkarska Liga Mistrzyń

Wszystkie szesnaście drużyn zgłoszonych do tegorocznych rozgrywek elitarnej Ligi Mistrzyń, rozpoczyna w tym tygodniu rywalizację. Od 28 listopada 2006 do końca marca 2007, najlepsze europejskie kluby będą walczyć o tytuł.

Drużyny pochodzą z jedenastu w sumie państw europejskich. Podzielono je na cztery grupy po cztery zespoły każda. Każdy zespół zagra w sumie sześć spotkań, a pierwsza runda zakończy się 16 stycznia 2007.

Grupa AKlubowe wicemistrzynie Europy z sezonu 2005/2006, RC Cannes rozpoczną zmagania z mistrzyniami Polski, zespołem z Muszyny w „Pałacu Zwycięstw” w Cannes. Podczas treningów oraz kontrolnych spotkań francuskiego zespołu, trener Yan Fang wprowadził nieco presji w szeregi zespołu, chcąc wlać w zespół przekonanie o wartości całej drużyny. Ważne jest dla Francuzek aby zacząć turniej od zwycięstwa u siebie. – Wiem, że to będzie trudne – mówi drugi trener Cannes, Anthony Gasté. – Jeśli wygramy to będzie dobra zdobycz tego nowego zespołu, który składa się z wielu nowych zawoczniczek. Jednakże Muszyna, wraz z gwiazdą polskiej reprezentacji, Natalią Bamber oraz Izabelą Bełcik również należą do międzynarodowych gwiazd i będą miały dokładnie taki sam cel w tym spotkaniu. Francuska zawodniczka Anna Rybaczewski, która grała w zespole La Rochette niedaleko Paryża oraz w zespole narodowym Francji jest bardzo dobrze znana w Cannes. Kolejnymi silnymi zespołami są Dinamo Moskwa oraz Vakifbank Istambuł. Tam również nie brakuje zawodniczek reprezentacyjnych.

Grupa B

Holenderski zespół HCC/net Martinus Amstelveen prowadzony przez Avitala Selingera, który jest również szkoleniowcem reprezentacji Holandii składa się z dziesięciu zawodniczek tejże kadry. Wiekszość z nich wciąż odpoczywa po mistrzostwach świata, gdzie zespół zajął ósme miejsce. W środę drużyna będzie musiała być jednak gotowa na pierwszy mecz przeciwko zespołowi Las Palmas. Trener Selinger mówi o mistrzostwach świata w pozytywnym świetle. – Poszły dla nas dobrze, ale był to jednocześnie ogromny wysiłek fizyczny i mentalny. Trenowaliśmy pod kątem mistrzostw, czego niestety nie mamy czasu zrobić przed Ligą Mistrzyń. Szwajcarska drużyna Volero Zurich jest praktycznie pozbawiona zagranicznych zawodniczek, a ich rywalki w pierwszej rundzie, Vini Monteschiavo Jesi wręcz przeciwnie. Gra tam Simona Rinieri, Elisa Togut z kadry Włoch, również kilka zawodniczek z USA, Brazylii, Bułgarii oraz Kuby. Trener Zurichu prognozuje: Jesi oraz Amstelveen są silniejsze od nas, ale myślę, że Las Palmas jest w naszym zasięgu.

Grupa C

Azerrail Baku spotka sie w pierwszej rundzie z jednym z trzech włoskich zespołów Scavolini Peasro. Prowadzony przez Faig Garayeva, Azerrail Baku zawiera w sobie aż dziewięć zawodniczek reprezentacyjnych. Kapitan Oksana Guliyeva, która jest również kapitanem reprezentacji Azerbejdżanu mówi: Rywalki są raczej silne, ale my zawsze zrobimy wszystko żeby wygrać. Kolejny zespół, Eczacibasi Istambuł za cel stawia sobie zwycięstwo w grupie i awans do następnej rundy. – Mieliśmy nieco czasu, żeby razem popracować, teraz dołączyły do nas dwie serbskie zawodniczki, Vesna Citakovic i Ivana Djerisilo. mamy skład młody, ale utalentowany – mówi trener Eczacibasi Marco Aurelio Motta.

Grupa D

Klubowe mistrzynie Europy z sezonu 2004/2005 oraz brązowe medalistki ostatnich rozgrywek, Foppapedretti Bergamo w pierwszej kolejce spotkają się ze zwyciężczyniami Ligi Mistrzyń z sezonu 2003/2004, Spar Tenerife Marichal. Ostatnio obydwa zespoły grały ze sobą dwa lata temu w półfinale rozgrywek, wtedy włoski zespół pokonał Hiszpanki w trzech prostych setach. W ubiegłym roku Spar Tenerife Marichal nie zakwalifikował się nawet do rundy playoff. Inne dwa zespoły z tej grupy, Mladost Zagrzeb zagra z polskimi Winiarami Kalisz.

źródło: CEV, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Więcej artykułów z dnia :
2006-11-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved