Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Stal Mielec przed inauguracją LSK

Stal Mielec przed inauguracją LSK

Zbliżający się, nowy sezon 2006/07, może być dla mieleckich siatkarek jednym z najcięższych w historii klubu. Kłopoty kadrowe oraz kontuzje, którym ulegały siatkarki, skutecznie blokowały im dobre przygotowanie się do rozgrywek.

Nie jest dobrze – tak krótko można powiedzieć o formie, którą obecnie prezentują zawodniczki znad Wisłoki. Słaba gra i takie same wyniki w meczach sparingowych i w Pucharze Polski mogą jedynie przyprawiać o coraz większy ból głowy mieleckich kibiców i działaczy. Cel na ten sezon jest jasny – utrzymanie się w Lidze Siatkówki Kobiet.

Zaraz po zakończeniu ubiegłego sezonu założenie to jawiło się w nieco jaśniejszych barwach niż teraz, lecz jak to często bywa, życie okrutnie weryfikuje plany.Większość zespołów tak jak Energa Gedania Gdańsk czy Pronar Zeto Astwa AZS Białystok dokonały znaczących wzmocnień, które umożliwią im walkę o wyższe cele niż tylko utrzymanie się w lidze. Natomiast budżet mieleckiego klubu nie pozwolił na spektakularne transfery.

Znaczącym osłabieniem może być brak Gabrieli Tomasekovej, słowackiej środkowej, która w ubiegłym sezonie z powodzeniem reprezentowała Stal Mielec. Wraz ze swoją rodaczką Lucią Torokovą, która również pożegnała się z mielecką publicznością, stanowiły one „kręgosłup” drużyny. Oprócz tych dwóch zawodniczek Mielec opuściły też: Małgorzata Plebanek, która przeniosła się do I-ligowej drużyny UMKS-u Łańcut, młoda środkowa Dominika Żółtańska, która przez najbliższy sezon reprezentować będzie Legionovię oraz środkowa Anna Kicior, która ogłosiła definitywny koniec kariery.

Na miejsce tych zawodniczek sprowadzone zostały: środkowa Małgorzata Skorupa, która jest siostrą bliźniaczką reprezentantki kraju Katarzyny, Marta Łukaszewska (obie z I ligowej Skry Bełchatów) oraz Ewelina Dązbłaż i Karolina Olczyk (Dalin Myślenice). Drużynę zasiliła również juniorka Monika Śliwińska.

Mimo transferów w zespole ciągle pozostaje jedno wolne miejsce, ponieważ sprowadzona przed sezonem ukraińska zawodniczka Irina Khadanionak w jednym ze sparingów zerwała wiązadła kolanowe i kontuzja wykluczyła ją z gry na cały sezon.

Zawodniczką typowaną do gry w Mielcu jest również Ukrainka Marina Dubinia, lecz w tym przypadku również nie odbyło się bez problemów. Siatkarka oczekuje lepszego kontraktu, niż oferują mieleccy działacze. Sprawa jest ciągle aktualna i w najbliższych dniach na pewno dowiemy się jak się zakończyła.

Po kontuzji do gry wraca Marta Wrzesińska, która cały ubiegły sezon leczyła ciężką kontuzję barku. Trudno oczekiwać od niej wspaniałej gry, gdyż kontuzjowany bark nadal nie jest sprawny tak jak dawniej. Najprawdopodobniej znów ważną rolę w ataku odgrywać będą młoda Agata Wilk oraz kapitan zespołu Magdalena Kobiela. Jednak z tą drugą ostatnio pojawiły się kłopoty, gdyż musi poddać się drobnemu zabiegowi. Pomoc lekarska wyeliminuje ją z gry w pierwszy meczu ligowym.

Problemem trenera mielczanek Jacka Wiśniewskiego jest skuteczność przyjęcia zagrywki. W meczach kontrolnych właśnie w tym elemencie gry mielczanki wypadały zdecydowanie najgorzej. Na domiar złego do leczenia kontuzji pleców przez dużą część okresu przygotowawczego zmuszona była libero Stali Katarzyna Ząbek.

Na szczęście w zespole udało zatrzymać się atakującą Iwonę Waligórę, która jest wypożyczona z BKS-u Aluprof Bielsko-Biała. Zespół uzupełniają młode zawodniczki Agata Turbak i Dorota Wilk, które w tym sezonie na pewno będą dostawać więcej szans na grę niż było to do tej pory.

Łatwo nie będzie, ale utrzymanie się w Lidze Siatkówki Kobiet jest możliwe. Niezbędne jednak będzie wygrywanie spotkań z rywalkami, które są w „zasięgu” mielczanek. Takim meczom towarzyszy wielka presja wywierana na zespół. Młoda druzyna może nie podołać wszechobecnym oczekiwaniom. Przy odrobinie szczęścia, wielkim zaangażowaniu zawodniczek i wsparciu kibiców możliwe jest, to że również w przyszłym sezonie w Mielcu oglądać będziemy najlepsze zespoły w kraju.

Autorem artykułu jest Artur Róg – Sportowe fakty

źródło: SportoweFakty.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Więcej artykułów z dnia :
2006-11-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved