Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Siatkarze Delecty na obozie w Spale

Siatkarze Delecty na obozie w Spale

Zespół bydgoskiej Delecty, przygotowuje się na obozie w Spale, do debiutanckiego sezonu w Polskiej Lidze Siatkówki. Podstawowym tematem rozmów pomiędzy zawodnikami są odbywające się obecnie w Japonii mistrzostwa świata.

Wszyscy rano jesteśmy wpatrzeni w telewizory i oglądamy nasz zespół w akcji. Naprawdę gra świetnie i te sukcesy napawają nas dużym optymizmem – mówi Tomasz Borczyński, kapitan Delecty.

Po dwóch pierwszych setach meczu z Rosją muszę przyznać, że zwątpiłem w chłopaków. Ale to co stało się później, było niesamowite – dodaje Tomasz Knasiecki, libero zespołu.Zaraz po zakończeniu transmisji siatkarze udają się na śniadanie, a potem na trening. Po nim mają wolne dwie godziny. Część zawodników wykorzystuje ten czas na odespanie telewizyjnych poranków. Po obiedzie zespół udaje się na kolejne zajęcia.

Nadal z Delectą nie trenuje Andrew Grant, który co prawda wraz z reprezentacją Australii odpadł już z mistrzostw świata, ale nabawił się tam kontuzji palca i w Spale się nie pojawi. – Myślę, że dołączy do nas już w Bydgoszczy. Zamiast niego do drużyny wejdzie nasz wychowanek Wojtek Kozłowski – zapowiada Maciej Kosiak, kierownik sekcji siatkówki bydgoskiego klubu.

Od piątku nasz zespół w Radomiu weźmie udział w turnieju towarzyskim. Rywalami Delecty będą Jadar oraz AZS Politechnika Warszawa i Resovia Rzeszów. Wiadomo, że do tego czasu zespół nie zostanie wzmocniony.

Pomimo rywalizacji w Radomiu bydgoscy siatkarze nie zamierzają zrezygnować z wczesnego wstawania i oglądania relacji z Japonii. – Chyba wszyscy już to oglądają w całym kraju. To świetna promocja dla całej dyscypliny. Taki sukces ściągnie na trybuny mnóstwo ludzi. Teraz po tym co pokazali z Rosją, chłopaki nie mają wyjścia. Muszą zdobyć medal – kończy Knasiecki.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2006-11-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved