Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Pobito prezesa Przedpełskiego

Pobito prezesa Przedpełskiego

Mirosław Przedpełski, prezes PZPS, wciąż wokół lewego oka ma sporych rozmiarów siniaka, po tym jak został niespodziewanie zaatakowany w Sendai, przez nieznanego sobie sprawcę, będąc w towarzystwie ekipy telewizyjnej Polsatu.

Nagle ktoś nas zaatakował – jacyś agresywni Chińczycy. Nawet dokładnie nie wiem, co się działo, zobaczyłem tylko nogi jakiegoś karateki, zostałem uderzony i upadłem. Potem kopali mnie chyba jeszcze po nogach, bo mam na nich bolesne ślady. Byłem w szoku. Potem policjanci tłumaczyli, że dla Chińczyków pewne normalne dla nas gesty są obraźliwe. Podobno poczuli się znieważeni tym, że… założyliśmy ręce na szyję – powiedział Przedpełski.

Napad miał miejsce w pasażu handlowym na oczach wielu ludzi. Szybko pojawiła się policja, ale nie chciałem robić z tego afery – dodał.Prezes PZPS ustosunkował się także do incydentu na trybunach podczas meczu Polska – Kanada, kiedy kilku działaczy związku kompromitowało się swoim zachowaniem.

Wszyscy ludzie, którzy tu przyjechali, zapłacili z własnych pieniędzy. Nikt nie przyjechał na koszt związku. Rzeczywiście, niektóre odzywki były poniżej krytyki. Już rozmawiałem z tymi, którzy zachowywali się najgorzej. Wydamy chyba w tej sprawie jakieś oświadczenie albo przeprosiny – zapewnił Przedpełski.

źródło: onet.pl, Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Więcej artykułów z dnia :
2006-11-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved