Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Muszynianka przed dzisiejszym debiutem w Lidze Mistrzyń

Muszynianka przed dzisiejszym debiutem w Lidze Mistrzyń

Czy "Mineralne" zapłacą frycowe i czy po ostatnich fatalnych występach na turnieju w Szamotułach, zdołają się odbudować? Te pytania zadają kibice na starcie Muszynianki-Fakro w LM.

W 1999 roku Bogdan Serwiński i Grzegorz Jeżowski roztoczyli w Muszynie wizję zbudowania drużyny, o której będzie głośno w kraju. Pomysł zaczął nabierać realne kształty w ostatnich latach, dzięki mecenasowi Spółdzielni Pracy Postęp, obecnie Muszynianka. Kiedy przed rokiem do sponsorowania klubu dołączyła firma Fakro stało się niemal pewne, że muszynianki zagrają w europejskich pucharach. I dzisiaj, we francuskim Cannes na europejskie salony wkracza Muszynianka Fakro.

Czy „mineralne” nie zapłacą frycowego i czy po ostatnich fatalnych występach na turnieju w Szamotułach zdołają się odbudować? To pytania, które nurtują kibiców.– Ja nie myślę, że nasza dyspozycja będzie we wtorek wysoka, tylko ja jestem tego pewna! Rozmawiałam z koleżankami z Francji, które powiedziały mi, że Cannes ma słabszy skład niż w ubiegłym roku. Chcemy to spotkanie koniecznie wygrać. Ten pojedynek jest bardzo prestiżowy również dla mnie – mówi Anna Rybaczewska, kapitan reprezentacji Francji, od tego sezonu zawodniczka Muszynianki Fakro.

We Francji są dwie, może trzy drużyny, które walczą o mistrzostwo, a reszta prezentuje słabszy poziom. Jestem teraz w stanie założyć się z każdym, że RC Cannes i w tym sezonie sięgnie po zwycięstwo w lidze.

Trener Bogdan Serwiński po raz kolejny powtarza: – Dla mojego zespołu gra w europejskich pucharach to wspaniała przygoda, znaleźliśmy się welitarnym gronie drużyn uczestniczących w Lidze Mistrzyń. Trafiliśmy do silnej grupy, ale podejmiemy rywalizację. Początek dzisiejszego spotkania o godzinie 20.30.

Zobacz również:

Terminarz grupy A Ligi Mistrzyń

źródło: Gazeta Krakowska

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Więcej artykułów z dnia :
2006-11-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved