Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > MŚ: Rosyjscy siatkarze o porażce

MŚ: Rosyjscy siatkarze o porażce

Rosyjscy siatkarze byli dzisiaj bardzo zaskoczeni po ostatnim gwizdku sędziego, kończącym mecz. Po dwóch odsłonach czuli się już zwycięzcami pojedynku z reprezentantami Polski. Ale okazało się, że zdecydowanie przedwcześnie...

Nie spodziewaliśmy się takiego wyniku. Nie wiemy, czemu przegraliśmy, w czasie spotkania zespół się zmienił – krótko opisał mecz kapitan rosyjskiej ekipy Semen Połtawski.

Możemy mieć pretensje tylko do siebie. Nie udało nam się zagrać całego spotkania na równym poziomie, jaki prezentowaliśmy w dwóch pierwszych partiach. Na początku nasza dominacja nie ulegała wątpliwości. Serwis super nam wychodził. Może duma nieco nas zgubiła i zbytnia pewność siebie. Wiele osób pyta się nas, czy w zespole nie ma konfliktu – to za mocne słowa, ale mamy problemy – mówił Paweł Abramow.

Ani trener Zoran Gajic, ani zawodnicy, ani nikt inny z rosyjskiej ekipy nie potrafił wytłumaczyć co się stało. Dlaczego prowadząc 2:0, sborna przegrała z Polską 2:3. W dwóch pierwszych setach miała ogromną przewagę.

Wyglądało to tak jakby w trakcie meczu jakaś czarodziejska ręka podmieniła zespoły – mówił dalej Połtawski

Młody rozgrywający Siergiej Grankin dodał, że w zespole były problemy w trakcie spotkania i nic nie byliśmy w stanie na to poradzić. Trener Gajic podkreślił, że zespół Rosji znakomicie prezentował się w pierwszym secie w obronie i ataku.

Wszystko pozostałe każdy widział – powiedział rosyjski szkoleniowiec. – Mieliśmy doskonałe samopoczucie po dwóch partiach. Jednak Polska poprawiła się zdecydowanie w ataku. Nie znaliśmy wcześniej wszystkich waszych zawodników m.in. Grzegorza Szymańskiego. Gratuluję polskiej drużynie, ale chciałbym podkreślić, że w trzecim secie sędzia kilka razy popełnił błąd i my straciliśmy ważne punkty.

źródło: fivb.org, pls.pl, wp.pl