Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Kanadyjczyk w Jadarze

Kanadyjczyk w Jadarze

Dallas Soonias, czołowy zawodnik kanadyjskiej ligi CIS, jest już zawodnikiem Jadaru Radom. Wczoraj, w Japonii, reprezentacyjny atakujący podpisał umowę z przebywającymi na MŚ 2006, działaczami beniaminka PLS-u z Radomia.

Tutaj w Japonii, po spotkaniu Polski z Kanadą spotkaliśmy się z zawodnikiem i podpisaliśmy kontrakt – wyjaśnia Bogdan Domagała, dyrektor Jadaru Radmom.

Szczegóły ustaliliśmy wcześniej. Widzieliśmy jego występ przeciwko Japończykom. Jest dobrym zawodnikiem i miłym człowiekiem. Zaskoczył nas, witając się z nami polskim dzień dobry – dodał.Działaczom z Radomia bardzo zależało na wzmocnieniu ataku, a ich uwagę zwrócił Dallas Soonias, który z reprezentacją Kanady gościł latem w Polsce. Jego narodowa drużyna wystąpiła wtedy w Memoriale Huberta Wagnera.

Dallas Soonias jest zawodnikiem drużyny Uniwersytetu Alberta w Edmonton. Należy do podstawowych zawodników klubu i słynie z silnych, efektownych ataków. Z tego względu powołanie go przez Glenna Hoaga do reprezentacji na Mistrzostwa Świata nie było zaskoczeniem.

Po zakończeniu mistrzostw, nowy nabytek Jadaru pojedzie do Edmonton, ale tylko po bagaże. W Radomiu spodziewany jest 11 grudnia.

Będziemy starali się zrobić wszystko, aby Soonias mógł zagrać już w pierwszym meczu, 16 grudnia – zapewnia Bogdan Domagała.

W meczu pierwszej kolejki Polskiej Ligi Siatkówki siatkarze Jadaru podejmować będą mistrza Polski – BOT Skrę Bełchatów. Być może, że po dwóch stronach siatki staną dwaj grający w Polsce Kanadyjczycy, bo w zespole z Bełchatowa występuje Daniel Lewis.

źródło: Echo Dnia, SportoweFakty.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2006-11-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved