Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Daniel Pliński: „Polaczki” pokazały charakter

Daniel Pliński: „Polaczki” pokazały charakter

- Pierwsze dwa sety przegraliśmy sromotnie, ale potem pokazaliśmy Rosjanom naprawdę wielki charakter. Jestem dumny i bardzo szczęśliwy, że wygraliśmy - tak skomentował mecz środkowy reprezentacji Polski - Daniel Pliński.

Trener trafił dzisiaj ze zmianami, Piotrek Gruszka i Grzesiek Szymański pociągnęli nam spotkanie. Przed spotkaniem Rosjanie nie bardzo nas szanowali, a my, „Polaczki”, pokazaliśmy kawał charakteru. Jesteśmy w półfinale mistrzostw, pozostaje nam grać tylko o medale. Trzeba walczyć o złoto – powiedział zdartym głosem Daniel Pliński.

Dużo dziś krzyczałem na czasach, bo wiedziałem, że po pierwszych dwóch setach potrzebna jest mobilizacja. Razem z Łukaszem Kadziewiczem zagrzewaliśmy kolegów do walki, jak widać udało się nam, bo wygraliśmy spotkanie 3:2 – dodał „Plina”.Ja osobiście nigdy nie bałem się Rosjan. Szanuję ten zespół, bo należy do najlepszych na świecie, ale wiedziałem, że możemy zatrzymać nawet Semena Połtawskiego, który w dwóch pierwszych setach grał niesamowicie. Od trzeciego seta Polska królowała na boisku, kontrolowała to spotkanie. Ani w trzecim, ani w czwartym secie nie byliśmy zagrożeni – powiedział zawodnik Jastrzębskiego Węgla.

źródło: wp.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Więcej artykułów z dnia :
2006-11-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved