Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Sinan Cem Tanik: Macie szanse na medal

Sinan Cem Tanik: Macie szanse na medal

Sinan Cem Tanik, od niedawna przyjmujący PZU AZS Olsztyn, z bardzo dużym zainteresowaniem przygląda się poczynaniom na Mistrzostwach Świata swoich klubowych kolegów. Wierzy, że Polacy z Kraju Kwitnącej Wiśni przywiozą medal.

Anna Mazurek: Oczy siatkarskiego świata skierowane są na Japonię, gdzie właśnie trwają Mistrzostwa Świata. Śledzisz poczynania swoich klubowych kolegów na mundialu?

Sinan Cem Tanik : Oczywiście śledzę ich postawę, bardzo dobrą grę na parkiecie. Widziałem jak grają, oczywiście czasami raz jest lepiej, raz gorzej, jednak ciężko jest rozegrać sześć, siedem spotkań na tym samym, bardzo wysokim poziomie. To bardzo trudne zadanie w trakcie imprezy na tak wysokim poziomie, jaką są Mistrzostwa Świata. Uważam, że Polacy mają bardzo duże szanse na medal .

– Przed Polakami najważniejszy dwa mecze. Jak widzisz ich szanse w spotkaniach z Rosja i Serbią?Sinan Cem Tanik : Myślę, iż grupa E, w której znaleźli się Polacy jest naprawdę bardzo trudna. Chłopaków czekają teraz dwa bardzo ciężkie mecze z Rosją oraz Serbią i Czarnogórą, które zadecydują czy Polacy znajda się w czwórce najlepszych drużyn świata. Rosjanie tworzą zespół na bardzo wysokim poziomie, dysponujący bardzo dobrym przyjęciem. Potężna bronią Rosjan jest ich atakujący – Semen Poltavsky – z pewnością to ich ogromny atut. Na ich tle Polacy na boisku tworzą całość, grają zespołowo, mogą zaskoczyć rywala mocną zagrywką i bardzo dobrą obroną – to wasze największe atuty. W tym meczu nie będzie łatwo, jednak wierzę, że uda się wam wygrać. Jeśli chodzi o Serbię i Czarnogórę, to zespół mocniejszy niż Rosjanie, bardziej doświadczony i lepiej poukładany. Serbowie są silni w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Ich najlepszym zawodnikiem jest Ivan Miljković , jeden z najlepszych atakujących na świecie. Widać, że Vladimir Grbic nie jest w najwyższej formie, powrócił do reprezentacji i nie gra na 100% swoich umiejętności .

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2006-11-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved