Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Ryszard Bosek: Jak przegrają, to nie trzeba ich deptać

Ryszard Bosek: Jak przegrają, to nie trzeba ich deptać

Siedem zwycięstw po 3:0 to bilans spotkań Polski w mistrzostwach świata w Japonii. Jeżeli jutro Polacy pokonają drużynę z Rosji, to uda im się awansować do strefy medalowej. Przeczytajcie, co o zbliżającym się meczu mówi Ryszard Bosek.

Nic tak nie nakręca koniunktury w danej dyscyplinie sportu jak duży międzynarodowy sukces – uważa Ryszard Bosek. – Nasze zwycięstwa w połowie lat 70. nie zostały do końca wykorzystane, ale to już inna historia.

Już teraz w Jastrzębiu, gdzie pracuje, na trening siatkarski z powodu braku miejsca w sali nie wszyscy chętni zostają przyjęci. – mówi trener.Szóstka, która we wtorek wyjdzie na mecz z Rosją zagra dla całego środowiska siatkarskiego – dodaje Ryszard Bosek.Na sukcesie reprezentacji w mistrzostwach skorzystają trenerzy, działacze, menedżerowie czy komentatorzy.

Chciałbym powiedzieć, że w polskiej drużynie panuje doskonała atmosfera – mówi trener Jastrzębskiego Węgla. – Wśród zawodników wyczuwa się pazerność na granie. Chciałbym też koniecznie dodać, że jak zawodnicy przegrają, to nie trzeba ich deptać, nie wylewać na nich kubłów pomyj. Z kolei jak awansują do półfinału, to nie żądać od razu złotego medalu.

źródło: wp.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Więcej artykułów z dnia :
2006-11-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved