Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Paweł Zagumny: Byłem ostrożny, ale też pełen optymizmu

Paweł Zagumny: Byłem ostrożny, ale też pełen optymizmu

- Kontuzje wyeliminowały mnie z poprzednich mistrzostw świata, z igrzysk olimpijskich a także z ostatnich mistrzostw Europy - mówi doskonale spisujący się podczas japońskiego czempionayu, rozgrywający polskiej kadry, Paweł Zagumny.

O opinii fachowców, że to jego turniej życiaTrudno powiedzieć. Musimy z takimi opiniami poczekać do końca mistrzostw. W ostatnich latach miałem pecha. Kontuzje wyeliminowały mnie z poprzednich mistrzostw świata, z igrzysk olimpijskich i z mistrzostw Europy. Czułem, że jestem w formie, ale zawsze coś się działo… Trochę obawiałem się też o obecny mundial. Byłem ostrożny, ale też pełen optymizmu. Na razie jak widać nie jest najgorzej.

Koledzy powtarzają: Paweł jest w takiej formie, że nawet jak dostanie niedokładnie przyjętą piłką, to i tak coś wyczaruje…

To miłe, co pan mówi, ale ja odpowiem tak: mamy obecnie wyśmienitych skrzydłowych. Jakkolwiek bym zagrał, to i tak skończą akcję.

O szybującej powolnej zagrywkce, która obecnie jest najbardziej skuteczna w polskiej drużynie.

Wiem, że przez lata powstawały o tym całe tony tekstów. Zawsze czytałem to z uśmiechem na ustach. Ta zagrywka zawsze sprawiała rywalom trudności. Muszę też szczerze powiedzieć,że mimo wszystko pracowałem nad nią. To były tysiące powtórzeń. Trudno to prosto opisać, ale trzeba było znaleźć sposób, aby piłka szybowała w odpowiednie miejsce i z zaskakującą rotacją.

O oczekiwaniach kibiców i byłych mistrztów.

Wydaje mi się, że nasi starsi koledzy nie mają już sił jeździć na bankiety i imprezy, na które zapraszani są jako gwiazdy polskiego sportu. Mam nadzieję, że po naszym sukcesie zaproszenia będą skierowane także do nas.

źródło: rzeczpospolita.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Więcej artykułów z dnia :
2006-11-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved