Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Paweł Papke: Wszystko zdarzyć się może

Paweł Papke: Wszystko zdarzyć się może

- W grze biało-czerwonych podczas Mistrzostw Świata widać determinację i pewność siebie. Te cechy mogą być bardzo przydatne, aby w końcu przełamać kompleks Rosjan i Serbów, z którymi gramy jutro i pojutrze – mówi Paweł Papke.

Anna Mazurek: Na Mistrzostwach Świata rozegraliśmy siedem spotkań, odnosząc siedem zwycięstw, nie tracąc żądnego seta. To dobry prognostyk przed spotkaniami z Rosja i Serbią.

Paweł Papke: Bardzo przeżywam wydarzenia, jakie mają miejsce w Japonii, staram się być z naszą reprezentacją duchem. Myślę, że zdecydowana większość kibiców w Polsce życzy chłopakom jak najlepiej. Co prawda nikt nie przypuszczał, że uda się nam tak łatwo wygrać w pierwszych meczach, jednak nikt nie przewidywał innego scenariusza. Prawdziwy sprawdzian czeka naszą reprezentację jutro i pojutrze, kiedy spotkamy się z Rosją i Serbią.– Złośliwi mawiają, że w pierwszej fazie mistrzostw Polacy trafili do najsłabszej grupy, również w drugiej fazie mieliśmy sporo szczęścia.

Paweł Papke: Może istotnie nie graliśmy w pierwszej fazie z zespołami z najwyższej, siatkarskiej półki. Trafiły się także zespoły takie jak Argentyna, które nienajlepiej przygotowały się do tych mistrzostw, ale już Kanada to zespół, stojący bardzo wysoko w światowych rankingach. Nie można wybrzydzać. Bardzo się cieszymy, że udało się nam wygrywać wszystkie mecze, ale nie od nas zależało losowanie grup. Tak naprawdę wszystko przed chłopakami, może się jeszcze dużo zdarzyć zarówno dobrego jak i niestety złego. Liczę na to, że będzie dobrze… Chłopcy są w formie, widać po nich determinację i pewność siebie. To cechy bardzo przydatne w grze o wysokie stawki. Mam nadzieje ze przełamiemy kompleks Rosjan i Serbów na dużych imprezach, gdzie nienajlepiej nam z nimi szło. Mam nadzieje ze chłopcy się przełamią i pokażą, na co ich stać na boisku… No i z nimi wygramy awansując do najlepszej czwórki. Później…. Wszystko zdarzyć się może.

– Dobra gra Polaków na mundialu znalazła odzwierciedlenie w rankingach indywidualnych. Najlepszym rozgrywającym mistrzostw jest Paweł Zagumny, któremu udało uniknąć kontuzji i mówi się, że jest to jego turniej życia. Z tego co wiem to jesteś z nim w kontakcie, powiedz jak on to wszystko przezywa.

Paweł Papke: On nigdy nic nie przeżywa. Jest bardzo spokojnym, zrównoważonym człowiekiem, ma analityczny umysł i … co najważniejsze jest zdrowy. Paweł jest w formie, gra dobrze i nie po raz pierwszy jest wyróżniającym zawodnikiem naszej kadry. Jest powołany bodajże przez czwartego czy piątego trenera do reprezentacji. Gra od kilku lat w kadrze i jak tylko zdrowie dopisze jest zawsze pierwszym rozgrywającym. Dla mnie jego pierwsze miejsce w rankingach na najlepszego rozgrywającego mistrzostw świata nie jest zaskoczeniem. Znamy się od dobrych piętnastu lat i zawsze był bardzo dobry technicznie, wpływał na mobilizację zespołu.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata, reprezentacja Polski mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2006-11-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved