Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Pawel Abramow: Wiem, jak wygrać z Polską

Pawel Abramow: Wiem, jak wygrać z Polską

- Lubię z Polakami grać, bo ich świetnie znam, spotykaliśmy się wielokrotnie, wiem co robić, żeby z nimi wygrywać - mówi rosyjski siatkarz, Paweł Abramow. - W jutrzejszym spotkaniu będą wielkie emocje, jak zwykle, i dobrze.

Niestety, właściwie nie widziałem, jak gra wasza reprezentacja, a dokładnie ją zanalizujemy w poniedziałek, na odprawie. Zwycięstwa robią wrażenie, ale jestem spokojny. Lubię z Polakami grać, bo ich świetnie znam, spotykaliśmy się wielokrotnie, wiem, jak z nimi wygrywać. Będą wielkie emocje, jak zwykle, i dobrze.

Rozgrywający? Co z tego, że ma 21 lat, jeśli już w Lidze Światowej pokazał, że można na nim polegać. Jest pewny siebie i my mu też ufamy. Żebym był dobrze zrozumiany – nie jest zbyt pewny siebie, a to też czasem szkodzi. Po prostu nie boi się odpowiedzialności. A jeśli będzie miał problem, wejdzie Makarow i sobie poradzi. Naprawdę nie istnieje problem wystawiających.Nie nazwałbym tego meczu najważniejszym. Przecież porażka w sobotę czy w niedzielę też praktycznie pozbawiłaby nas szans na medal, czyli presja za każdym razem jest podobna. Choć rzeczywiście musimy przeciw Polakom zagrać na 100 proc., co na razie nam się nie udawało. Popełnialiśmy sporo błędów. Nie gramy jeszcze na swoim najwyższym poziomie, na szczęście z każdym meczem jest lepiej, bo musimy jeszcze trochę rzeczy poprawić, aby sięgnąć po medal.

Inaugurację przegraliśmy z Serbią szybko, ale nie powiedziałbym, że łatwo. Graliśmy dobrze, ale oni lepiej. Mieli wyjątkowy wspaniały dzień i myślę, że nie pokonałaby ich wtedy żadna drużyna na świecie. Gdybyśmy teraz zagrali rewanż, mogłoby być zupełnie inaczej.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Więcej artykułów z dnia :
2006-11-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved