Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Opowieść o wysokim człowieku

Opowieść o wysokim człowieku

Są ludzie wysocy oraz bardzo wysocy. Rosjanin Alexey Kazakov należy do tej drugiej grupy. Mimo że konkurencja jest bardzo duża, Kazakov zachowuje tytuł najwyższego zawodnika tych MŚ. Rosjanin mierzy aż 217 centymetrów.

Nie znam żadnej osoby związanej z siatkówką, która jest wyższa ode mnie. – mówi 30–letni zawodnik. – W świecie sportu być może chiński koszykarz Yao Ming, ale w siatkówce tylko ja – mówi z uśmiechem.

Jak podaje strona NBA.com Yao Ming ma 226 centymetrów. Czy Kazakov uprawiał kiedys inny sport oprócz siatkówki? – Nie, mój ojciec kazał mi grać w siatkówkę, więc to zrobiłem. – wspomina zawodnik.Kolega z drużyny Kazakova, Stanislav Dineykin mierzy 215 centymetrów i jest drugim na liście najwyższych zawodników tych mistrzostw. Nie podlega wątpliwości fakt, że Rosjanie należą do jednych z najwyższych zespołów na tych mistrzostwach, Alexander Volkov ma 210 centymetrów wzrostu.

W piątek zagrają mecz z niepokonaną Polską, Rosjanom bardzo zależy na zwycięstwie. Drużyna zza wschodniej granicy jest sklasyfikowana na trzecim miejscu w swojej grupie z bilansem spotkań 4 – 1. Rosjanie wiedzą, że nie będzie to łatwe spotkanie. Kozakov stwierdził, pokonanie Polski jest wysoko postawioną poprzeczką .

To dla nas bardzo ważny i ciężki mecz, zwycięzca zagra w półfinale. – dodaje Kazakov. – Polska jest bardzo silną drużyną i myślę, że będzie ich bardzo ciężko pokonać. Myślę, że Piotr Gruszka i Sebastian Świderski są jednymi z najważniejszych graczy w polskiej ekipie.

Kazakovnie brał udziału w ostatnim spotkaniu przeciwko Portoryko, ale nie może się doczekać meczu z Polską. – Miałem problem z plecami, dlatego nie zagrałem w ostatnim spotkaniu. Myślę, że zagram przeciwko Polsce. – dodaje zawodnik.

źródło: fivb.org, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Więcej artykułów z dnia :
2006-11-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved