Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > MŚ: Bezsenne noce Nikolova

MŚ: Bezsenne noce Nikolova

Bycie niepokonanym na Mistrzostwach Świata to nie jest prosta rzecz. W chwili, kiedy prowadzisz każdy stara się zrzucić cię z pozycji lidera. Ale nie jest to zmartwieniem dla Bułgarów, którzy do tej pory wygrali wszystkie siedem spotkań.

Cała masa nazwisk uległa bezkonkurencyjnym Europejczykom, którym brakuje tylko jednej wygranej z Francją lub Brazylią, aby zagwarantować sobie miejsce w półfinale mistrzostw świata. Forma Bułgarów jest zaskakująco dobra, biorąc pod uwagę fakt, że jedna z gwiazd tej drużyny nie śpi.

Vladimir Nikolov, jeden z najlepiej punktujących zawodników w drużynie (113 punktów), został ojcem po raz drugi. Jego żona Maya rodziła dziecko w czasie, kiedy był on w Japonii ze swoimi kolegami z drużyny.– To nie było łatwe, szczególnie przez ostatnie dwie noce – powiedział Nikolov po tym jak Bułgaria odniosła kolejne zwycięstwo nad Niemcami.-Nie mogłem zasnąć, ale w końcu mi się udało.29 – letni zawodnik jest zachwycony narodzinami dziecka, którego wraz z żoną nazwali Simon. Nikolov przyznaje, że czas spędzony z daleka od rodziny był dla niego bardzo trudny. Różnica polega na tym, że kiedy rodziło się moje pierwsze dziecko byłem z moją żoną cały czas nawet podczas porodu. – mówi –Teraz jestem 10 000 kilometrów od domu. Tu czułem dużo większą presję i stres, ponieważ nie wiedziałem co się dzieje i to było dla mnie bardzo trudne.

Nikolov wie, że poświęcenie jest częścią życia profesjonalnego siatkarza. To dla mnie trudne – mówi – Ale to część naszego życia. Wiedzieliśmy o tym, kiedy wybieraliśmy drogę kariery. Musimy być elastyczni i każdy musi podejmować własne decyzje. My podjęliśmy swoje.

Kiedy turniej się skończy, Nikolov nie będzie musiał daleko pojechać by zobaczyć swojego syna. Podpisał kontrakt z V – League i jego rodzina przenosi się na daleki wschód do Japonii. Jest przekonany, że podjął dobrą decyzję. – Dlaczego nie Japonia? – pyta – To dobre, socjalne państwo i nie mam żadnych wątpliwości co do tego. Do tej pory nie widziałem za wiele, ale to się zmieni.

źródło: fivb.org, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Więcej artykułów z dnia :
2006-11-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved