Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga: Zwycięstwo Orła w Kamiennej Górze

II liga: Zwycięstwo Orła w Kamiennej Górze

W dalszym ciągu trwa dobra passa II-ligowych siatkarzy z Międzyrzecza, którzy po wygranej przed tygodniem z poznańskimi akademikami, w niedzielę zainkasowali ważne dwa kolejne ligowe punkty, zwyciężając w Kamiennej Górze.

Pierwszy set był wyrównany do stanu 6:6. Od tego momentu Orzeł odjechał rywalowi na kilka punktów (17:10), dzięki skutecznej grze w ataku oraz silnym zagrywkom. W tym secie ciężar zdobywania punktów wziął na siebie Wojciech Wesołowski, który był nie do zatrzymania w ataku. Wypracowana przewaga w środkowej części partii pozwoliła zwyciężyć pewnie w tym secie do 19.

W drugiej partii trener grający trener gospodarzy dokonał roszad w pierwszej szóstce. Na parkiecie pojawił się Baranowski oraz Ratajczak. Zmiany te okazały się na tyle skuteczne, że to zawodnicy z Kamiennej Góry od początku dyktowali warunki w tym secie. Gospodarze pod wodzą Ratajczaka wyraźnie przyspieszyli grę, grali dużo akcji ze środka i uzyskali kilkupunktową przewagę, którą bezpiecznie dowieźli do końca, wygrywając do 19.

Trzecia odsłona tego pojedynku była wyrównana do stanu po 8. Później gospodarze odskoczyli na kilkupunktową przewagę, a nie do zatrzymania w ataku Michał Uliński. Goście zbliżyli się do rywali na 24:21. Orzeł zdołał obronić dwie piłki setowe, po udanych atakach Michała Jakubczaka, jednak ostanie słowo należało do gospodarzy, którzy zakończyli tę partię atakiem ze środka.

Kolejny set to ponownie przewaga drużyny z Międzyrzecza. Goście wyraźnie wzmocnili zagrywkę i dzięki trudnym serwisom Michała Pajora wyszli na kilkupunktowe prowadzenie. Zawodnicy z Dolnego Śląska zdołali doprowadzić do remisu po 18, lecz gdy w polu zagrywki pojawił się rozgrywający gości Grzegorz Pająk Orzeł odskoczył na 22:19.Ostatecznie tę partię wygrali lubuszanie, a cały set zakończył atakiem z krótkiej Marcin Karbowiak.

W piątej partii oba zespoły grał punkt za punkt do stanu po 6. Orzeł zdobył dwa ważne punkty blokiem i przy zmianie stron było 8:6. Zawodnicy z Międzyrzecza już tylko powiększali przewagę. Asem serwisowym popisał się Michał Pajor, kilka ważnych piłek wybronił Patryk Kabzińki, a w ataku nie do zatrzymania byli Michał Jakubczak oraz Michał Pajor.Ostatecznię tę partię Orzeł wygrał do 10 i mógł cieszyć się z kolejnego ligowego zwycięstwa.

Marcin Karbowiak: Zawodnicy z Kamiennej Góry postawili nam ciężkie warunki. Cieszy nas kolejne ligowe zwycięstwo. Mamy młody, perspektywiczny zespół, który powoli zaczyna tworzyć kolektyw.Wraz z objęciem posady przez trenera Andrzeja Stanulewicza w drużynę wstąpił nowy duch. Wierzę, że po niezbyt udanym początku rozgrywek na drugoligowym froncie, teraz będziemy zwyciężać.

Michał Jakubczak: Przeciwnik z Kamiennej Góry zagrał bardzo dobre spotkanie. Na szczęście byliśmy przygotowani na taki pojedynek i nie wyszedł nam tylko drugi set. Trudno opisać atmosferę w tym specyficznym obiekcie. Uważam, że dużo zespołów polegnie w tej hali. Było to nasze najtrudniejsze spotkanie w tym sezonie.

MKS Sudety Meblomarket Kamienna- Góra – MOW Orzeł Międzyrzecz 2:3 (19:25, 25:19, 25:23,21:25, 10:15)

Składy:

MKS Sudety:Uliński, Kurpiel, Botwina,Łysek, Leński, Papalski, K.Ratajczak (l) oraz D.Ratajczak i Baranowski

MOW Orzeł: Pająk, Pajor, Janas, Karbowiak, Jakubczak, Wesołowski, Kabziński (l) oraz Sikora, Antczak i Kawczak