Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga: Siatkarki Siarki wymęczyły wygraną

II liga: Siatkarki Siarki wymęczyły wygraną

Siatkarki Siarki zdobyły trzy punkty, ale w meczu z najsłabszym zespołem ligi, nie zachwyciły. Zwyciężczyń się jednak nie sądzi, a poza tym - sztuką jest wygrać gdy ma się słabszy dzień.

Tarnobrzeżanki zrealizowały zadanie, sięgnęły po trzypunktowe zwycięstwo, ale z grą było chwilami kiepściutko. Po prostu gospodynie zlekceważyły młode i niewiele jeszcze potrafiące rywalki, a kiedy zaczęły grać serio, różnica w umiejętnościach obu drużyn była widoczna.

Po pierwszym, wyrównanym, stojącym na bardzo słabym poziomie i szczęśliwie wygranym przez miejscowe secie, w drugiej partii oglądaliśmy bardzo słaby początek w wykonaniu gospodyń. Przegrywały one 1:7, 2:10, ale nie spasowały i rozpoczęły pogoń za rywalkami, doszły je nawet na 24:24, ale co z tego, skoro w decydujących momentach zawiodły.

Trzeciego seta bielszczanki rozpoczęły od prowadzenia 4:1, później było jeszcze 10:8 dla przyjezdnych i zaczęło się robić niebezpiecznie. Jednak od tej pory zaczęła się wreszcie dobra gra gospodyń, które zaczęły traktować rywalki serio i zaprezentowały kilka efektownych akcji. Po grze tarnobrzeżanek, a szczególnie po ich podejściu do meczu, spodziewano się jednak więcej.

Siarka Tarnobrzeg – MKS Bielsko-Biała 3:1 (26:24, 24:26, 25:18, 25:19)

Siarka: Niezabitowska, Brągiel, Chorzępa, Surowiec, Burchart, Hogendorf – Kabat (libero), Wacławczyk, Jabłońska, Dziobak.

Bielsko: Kasperek, Niśkowiec, Popow, Obracaj, Hernik, Hawryka – Cisztoń (libero), Migdał.