Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga: Delic Pol Częstochowa – AZS Rafako Racibórz 0:3

II liga: Delic Pol Częstochowa – AZS Rafako Racibórz 0:3

Siatkarzom AZS-u Rafako Racibórz wystarczyło rozegranie jedynie trzech setów, aby wywieźć z parkietu w Częstochowie trzy ligowe punkty. Tym samym raciborzanie po 9. kolejce wskoczyli na szóste miejsce w I-ligowej tabeli.

Pierwszy set to początkowo udana gra gospodarzy, którzy blokiem skutecznie powstrzymywali gości. Przy stanie 12:10, dwa punkty z rzędu zdobyli podopieczni trenera Witolda Galińskiego, czym doprowadzili do remisu 12:12. Od tego stanu gra zaczęła toczyć się punkt za punkt. Niestety przy stanie 21:21, po błędzie częstochowian drużyna z Raciborza uzyskała prowadzenie, którego nie oddała juz do końca tej partii i tym samym wygrała 25:22.

Set drugi to od początku kilkupunktowe prowadzenie gości, którzy zarówno w ataku jak i obronie spisywali się znakomicie. Częstochowianom mimo usilnych prób, nie udało się doprowadzić do remisu. Drużyna AZS-u Rafako Racibórz przez całą partie utrzymywała kilkupunktowe prowadzenie i wygrała tę odsłonę 25:20.

Trzecia partia rozpoczęła się od dobrej gry zawodników Delic-Pola Norwid. Niestety przy stanie 4:3 dla gospodarzy, piłkę w aut posłał Emil Żak i tym samym doprowadził do remisu 4:4. Następne akcje to przede wszystkim udana gra zawodników z Raciborza, którzy uzyskali czteropunktowe prowadzenie. Dopiero od stanu 12:15 dla gości, młodzi podopieczni trenera Stanisława Gościniaka zaczęli odrabiać straty, udanym atakiem Krzysztofa Ferka a także asem serwisowym Allassana Guindo. Dzięki temu doprowadzili do remisu 19:19. W emocjonującej końcówce częstochowianie po własnych błędach oddali prowadzenie przeciwnikom, którzy wygrywają te partię 25:22, a cały mecz 3:0.

Delic-Pol Norwid Częstochowa – AZS Rafako Racibórz 0:3

(22:25; 20:25; 22:25)