Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga: Chrobry Głogów – Rewalskie Morze Bałtyk 0:3

II liga: Chrobry Głogów – Rewalskie Morze Bałtyk 0:3

Trzech setów potrzebowali zawodnicy Rewalskiego Morza Bałtyk, by wygrać z głogowianami i zgarnąć trzy ligowe punkty. Wygrana dała szczecinianom awans na trzecie miejsce w grupie 1.

Spotkanie rozpoczęło się od prowadzenia Chrobrego. Gdy do gry szczecińskiego zespołu wkradła się nerwowość, gospodarzom udało się odskoczyć na kilka punktów. Jednak od połowy seta rozpoczęła się walka punkt za punkt. Ostatnie piłki należały już jednak do szczecinian, którzy wygrali pierwszą partię do 23.

Na początku drugiego seta Chrobry prowadził już 6:2, 8:4. W miarę upływu czasu szczecinianie odnaleźli swój rytm gry i mozolnie zaczęli odrabiać straty. Przy stanie remisowym po 20, Morze Bałtyk ponownie przyspieszyło w końcówce i w efekcie wygrało do 22.

Trzeci set był już nieco inny. Od początku to goście narzucili swoje tempo gry, a przeciwnik popełniał masę błędów. Szczecinianie systematycznie powiększali przewagę i wygrali tę partie a także całe spotkanie 3:0.

Mecz trwał nieco ponad godzinę. – Można było wygrać nieco wyżej, ale cieszy zwycięstwo 3:0 na obcym, trudnym terenie w Głogowie oraz wysoki awans w tabeli – mówi z niedosytem kapitan Morza Bałtyk Mateusz Sylla.

Chrobry Głogów – Rewalskie Morze Bałtyk Szczecin 0:3

(23:25, 22:25, 22:25)

Skład:

Morze Bałtyk Szczecin: Gogol, Migdalski, Kordaś, Wysocki, Sylla, Streich, Ł.Cichosz (libero)