Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga: SPS rozbił słabeusza

I liga: SPS rozbił słabeusza

Zaledwie trzy sety trwał niedzielny mecz siatkarek SPS-u Politechniki ze Startem Łódź. Częstochowianki tym razem nie pozwoliły sobie nawet na chwilę słabości i pewnie wygrały.

Pierwszy w tym sezonie mecz, który studentki Politechniki rozgrywały we własnej hali, był jednostronnym widowiskiem. Zawodniczki trenera Andrzeja Solskiego wyszły na parkiet wyjątkowo zmobilizowane. Widać było, że bardzo zależy im na zwycięstwie.

W pierwszej partii wyrównana walka trwała tylko do stanu… 3:3. Później częstochowianki zaczęły zdobywać punkty seriami. Mocnymi zagrywkami popisywały się Edyta Węcławek oraz Dorota Malinowska . Na siatce czujne były Marzena Solska i Izabela Kasprzyk . Łodzianki, oprócz kłopotów z odbiorem, miały też wiele problemów z zakończeniem ataku. Częstochowianki po niespełna 20 minutach wygrały do 17.

W drugiej partii obraz gry niewiele się zmienił. Najwięcej emocji było w trzeciej. Na początku nieco rozluźnione częstochowianki popełniły kilka błędów. Jednak szybko opanowały sytuację i od stanu 9:9 zaczęły marsz po zwycięstwo. – Takiej gry dzisiaj się spodziewałem – mówił tuż po zakończeniu spotkania Andrzej Solski . – Dziewczyny pokazały się z dobrej strony. Mieliśmy dobrą zagrywkę, świetnie też rozgrywała Magda Pietroczuk, sporo punktów zdobywaliśmy po kontratakach. Dziewczyny udowodniły, że potrafią grać, było widać uśmiechy na ich twarzach. To naprawdę cieszy .

SPS Częstochowa – Start Łódź 3:0 (25:17, 25:18, 25:18)

SPS: Pietroczuk, Nieczyporowska, Kasprzyk, Malinowska, Węcławek, Solska, Kędzia (l) – Trebert, Cupisz

Start: Sowała, Kamińska, Głowacka, Świątczak, Pomykacz, Szyrina, O. Chojnacka (l) – A. Chojnacka, Bozostek, Milczarek