Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Bernardo Rezende: Brazylijczycy od sześciu lat są pod presją

Bernardo Rezende: Brazylijczycy od sześciu lat są pod presją

Jeżeli chodzi o grę pod presją, Brazylijczycy i ich trener Bernardo Rezende są od niej ekspertami. Sam Bernardinho przyznaje, że Brazylijczycy od sześciu lat są pod presją. Jako mistrzowie świata i mistrzowie olimpijscy, przywykli do tego.

Trener był zachwycony tym, jak poradzili sobie z presją jego zawodnicy po przegranym meczu z Francją. Brazylijczycy czekają teraz na najtrudniejsze mecze tego etapu mistrzostw z Włochami oraz Bułgarami. Mają świadomość tego, że jakikolwiek błąd uniemożliwi im obronę tytułu mistrzowskiego.

Myślę, że zespół jako całość jest lepszy niż w pierwszej fazie mistrzostw –powiedział Rezede. – Jesteśmy bardziej konsekwentni. Przeciwko Czechom nie graliśmy na swoim najwyższym poziomie. Wywarli na nas presję, ale my uporaliśmy się z nią.Naważniejsze to grać na swoim wysokim poziomie wtedy, kiedy musimy i tak będzie podczas spotkania z Włochami. Mam nadzieję, że zespół odrodzi się.

Napopularniejszy gracz z Brazyli Gilberto „Giba” Godoy rósł w siłę w miarę jak turniej postępował. Razem z kapitanem Ricardo Garcią, Dante Amaralem i Andre Nascimento stworzyli doskonały zespół.

Rezende jest przekonany, że jego zawodnicy wzniosą się na wyżyny swoich możliwości podczas spotkania z Włochami.

Jesteśmy zadowoleni, kiedy mierzymy się z wywieraną na nas presją. – powiedział RezendeMamy przed soba dwa bardzo ważne mecze, oba z dwoma, bardzo trudnymi przeciwnikami – Włochami i Bułgarami. Ciężkim i trudnym testem był dla nas mecz z Czechami, ale zdaliśmy go.

źródło: fivb.org, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Więcej artykułów z dnia :
2006-11-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved