Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Anton Kulikovskiy w AZS Politechnika Warszawska

Anton Kulikovskiy w AZS Politechnika Warszawska

Nie od dziś wiadomo, że J.W. Construction AZS Politechnika Warszawska ma w nadchodzącym sezonie walczyć o najwyższe cele. Aby takiemu wyzwaniu sprostać, akademicy pozyskali jeszcze jednego zawodnika - Antona Kulikovskiyego.

Mimo sprowadzenia do stolicy Pavla Chudika, Marka Siebecka i Wojciecha Jurkiewiczawarszawski klub nadal miał lukę – na pozycji przyjęcia z atakiem. Nowym nabytkiem Politechniki właśnie na tę pozycję jest Rosjanin, Anton Kulikovskiy.

Kulikovskiy to siatkarz młody, ale z doświadczeniem. Występował m.in. w rosyjskiej Superlidze. W ostatnim sezonie bronił barw izraelskiego Hapoel Qyriat-Ata, z którym zdobył mistrzostwo tego kraju i wywalczył drugie miejsce w rozgrywkach Pucharu Izraela. Na swoim koncie ma także znaczne osiągnięcia w siatkówce plażowej. W 2001 roku zdobył brązowy medal mistrzostw świata, a dwa lata później w kategorii wiekowej U-23 został mistrzem Europy.

Kulikovskiy zagra z numerem „11” na koszulce. Pierwszą okazją do obejrzenia nowego zawodnika w akcji były niedzielne mecze towarzyskie.