Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Ryszard Kruk: Grają z radością

Ryszard Kruk: Grają z radością

- U naszych siatkarzy widać klasę, widać, że oni grają i sprawia to im radość - mówi były trener reprezentacji Polski, Ryszard Kruk. - Wyjście na boisko ich nie męczy. Zespół ma swój styl i nie gra na zasadzie "a może się uda" - dodaje.

Mamy dobry atak ze skrzydeł i środka, niezłe przyjęcie, blok, zagrywkę, a tym wszystkim umiejętnie kieruje Paweł Zagumny. Były trener męskiej reprezentacji podkreślił, że nie ma znaczenia jakich mieliśmy rywali i na jakiej podstawie ustalana jest kolejność w tabeli.

Co mieli zrobić polscy siatkarze po losowaniu? Zadzwonić do FIVB i poprosić Acostę, żeby przydzielił ich do grupy z Brazylią – mówi Ryszard Kruk. – Regulamin wszystkim jest od dawna znany. Wiemy, że najpierw liczą się małe punkty, a potem sety.W opinii Ryszarda Kruka Polska może zająć miejsce pierwsze lub piąte. Trzeba pamiętać, że jest to aż sport i tylko sport – powiedział. – Uważam, że na 99 procent pokonamy Rosję i wejdziemy do czwórki, ale porażki nie można wykluczyć. Zagramy przeciwko silnej drużynie.

W zespole rosyjskim raczej nie ceni się wysoko polskich siatkarzy. W wypowiedziach tamtejszych zawodników czy trenerów Polski nie widzi się w gronie półfinalistów. – To jest taka poza Rosjan, a Polskę traktuje się jak swego rodzaju Piętaszka – mówi Ryszard Kruk. – Tak zresztą ostatnio dzieje się w sprawie mięsa czy weta. Rosjanie nawet jakby uważali, że Polska ma silną siatkarską ekipę to i tak tego nie powiedzą. Mają po prostu taką mentalność.

Jak zauważył Ryszard Kruk we wtorkowy ranek polski zespół będzie walczył w Sendai o bardzo dużo – o sławę i pieniądze, o radość i satysfakcję kibiców oraz poprawę warunków materialnych dla tych co na co dzień żyją z siatkówki.

Np. dziennikarze będą na pewno mieli więcej okazji pisania i rozważania co będzie. Żyję z siatkówki już 35 lat i wiem, że nic tak koniunktury nie napędza jak sukces reprezentacji – mówi Ryszard Kruk. – Złoszczą mnie ci, którzy plują na siatkówkę. Mieszkam w Wałbrzychu i przychodzę do kiosku, a pan, który sprzedaje mi gazetę z troską pyta, panie trenerze czy wygramy z ruskimi. Z takimi pytaniami spotkam się często.

Zobacz także:

Wyniki i tabela gr. E i F MŚ siatkarzy

źródło: pls.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Więcej artykułów z dnia :
2006-11-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved