Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Ryerson Rams awansowali w rankingu krajowym w Kanadzie

Ryerson Rams awansowali w rankingu krajowym w Kanadzie

Prowadzona przez Mirka Porosę, męska drużyna Ryerson Rams, święci triumfy w lidze OUA. Po dwóch zwycięstwach u siebie w ubiegły weekend, awansowali także w krajowym rankingu CIS (Canadian Interuniversity Sport) na 6. miejsce.

Rams rozpoczęli rozgrywki sezonu 2006/07, na 8. pozycji w krajowym rankingu CIS. Po kilku zwycięstwach w lidze OUA, zespół awansował na 7. miejsce, ale nie utrzymał go i dwa tygodnie (pomiędzy 5-19 listopada) ponownie spędził na 8. pozycji.

Znakomity był jednak dla Rams miniony weekend. Jak już informowaliśmy, najpierw w sobotę (18 listopada), Rams pokonali 3:0 RMC, a następnego dnia (niedziela, 19 listopada) na własnym parkiecie pokonali po ciężkich pięciu setach Queen’s Golden Gaels – obrońcę tytułu mistrza ligi OUA z ubiegłego sezonu i drugą (oprócz Rams) do ubiegłego tygodnia, niepokonaną drużynę w lidze. To pozwoliło siatkarzom Ryerson Rams objąć samodzielnie fotel lidera rozgrywek ligowych OUA (Ontario University Athletics). W obecnym sezonie rozgrywek pod patronatem CIS, w Kanadzie są do tej pory tylko trzy niepokonane w sezonie drużyny. Oprócz Ryerson są to dwie znakomitości – pierwsza drużyna rankingu krajowego, Trinity Western, oraz druga drużyna w tym rankingu – Alberta.Konsekwencją tej znakomitej postawy w lidze, w ubiegłym tygodniu, był awans na 6. miejsce w rankingu krajowym CIS. To najlepsze miejsce Ryerson Rams w tym rankingu, w historii startów w rozgrywkach prowadzonych przez CIS.

Drużyna Ryerson ustanowiła świetny rekord – 40-8 (czterdziestu zwycięstw przy ośmiu porażkach) począwszy od sezonu 2004/05, włączając w to osiągnięcie zwycięstwa z rekordem 18-2 w fazie zasadniczej ligi OUA w minionym sezonie, i udział w finale ligi – przeciwko Queen’s Golden Gaels. W tym czasie Rams regularnie notowani byli już w „Top 10” najlepszych drużyn Kanady.

Jestem bardzo szczęśliwy. Cieszą mnie nasze ostatnie zwycięstwa i poprawione miejsce w rankingu krajowym CIS – mówi trener Rams, Mirek Porosa, wybrany w sezonie 2005/06, w CIS, trenerem roku męskich drużyn siatkówki w Kanadzie. – Chcemy wykorzystać tę szansę jaka nam się przytrafiła. To bardzo dobra sytuacja wyjściowa na tym etapie rozgrywek. To dobrze, że stać nas było jako zespół na takie osiągnięcia, w sytuacji, gdy graliśmy na 70-80% swoich możliwości. Obecna sytuacja jest dla zespołu bardzo budująca. Z zapałem będziemy kontynuować pracę – konsekwentncja i systematyczne treningi pozwolą nam osiągnąć szczyt formy w styczniu i marcu, gdy jest to najbardziej potrzebne – dodał trener Rams.

CIS “Top 10” dla drużyn siatkówki mężczyzn

(21 listopad 2006)

1.  Trinity Western (1)
2.  Alberta (2)
3.  Dalhousie (3)
4.  Winnipeg (4)
5.  Manitoba (5)
6.  RYERSON (8)
7.  UBC (7)
8.  Queen's (6)
9.  Laval (9)
10. McMaster (10)

w nawiasie podano miejsce w poprzednim rankingu krajowym


W ten weekend Rams rozegrali już mecz w sobotę (25 listopada) z Wilfrid Laurier Golden Hawks, Natomiast dzisiaj mają spotkanie z Waterloo Warriors – oba mecze zaplanowano na własnym parkiecie, w Kerr Hall. O wynikach tych spotkań poinformujemy w późniejszym terminie. Będą to dwa ostatnie mecze rozgrywane przez Rams na własnym boisku, przed grudniową przerwą w rozgrywkach. W najbliższym tygodniu zespół czekają jeszcze dwa mecze wyjazdowe – w czwartek (30 listopada) w Toronto, a w sobotę (2 grudnia) w York.

źródło: inf. własna

nadesłał: ,

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne, siatkówka akademicka

Więcej artykułów z dnia :
2006-11-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved